Uudised

 • Jaan-Mati Punningu nimelise stipendiumi sai doktorant Oliver Koit

  19.04.2018 15:45

  Eesti Geograafia Seltsi üldkoosolekul anti üle Jaan-Mati Punningu nimeline stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Oliver Koit.

  Loe edasi
 • Venia legendi loengud - LTI

  18.04.2018 15:22

  Kõik huvilised on oodatud LTI Venia Legendi loengutele.

  Loe edasi
 • Doktoritöö aitab prognoosida kliima soojenemise mõju rannikutele

  17.04.2018 09:00

  17. aprillil kell 12 kaitses Tallinna Ülikoolis doktoritööd loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Kadri Vilumaa, kes uuris vallistikega rannikumaastike kujunemist ja arengut. Autor leidis, et tormi-ajuveest mõjutatud rannikud on ideaalsed alad mineviku sündmuste, sealhulgas tormisuse, detailseks uurimiseks. Olulisemate sündmuste jäljed on vanades vallides hästi säilinud tänu pidevale maakerkele ja tõusu-mõõna puudumisele.

  Loe edasi
 • Kiri Akadeemilise Raamatukogu lugejale: Laenuga kaasneb kohustus

  23.03.2018 13:27

  Viimasel ajal on päevakorda tõusnud veidi üllatav temaatika – raamatukogu lugejad ei mõista, et raamatute laenutamine on laenamine koos kohustuste ja vastutusega. Teisest küljest puutume igapäevaselt kokku kadunud raamatutega, mida kasutajad lugemissaalidest lihtsalt kaasa võtavad... ilma laenutust registreerimata.

  Loe edasi
 • Doktoritöö uuris Kurtna järvestiku veetaseme kõikumiste põhjuseid

  13.03.2018 10:04

  13. märtsil kell 14 kaitses doktoritööd Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Marko Vainu, kes uuris Ida-Virumaal asuva Kurtna järvestiku viimase seitsmekümne aasta suurte veetasemete kõikumiste põhjuseid ning põhjavee rolli umbjärvede veekoguse kujunemises.

  Loe edasi
 • Tallinna Ülikoolis algas Ajutaju nädal

  11.03.2018 17:56

  12.-18. märts toimub juba teist aastat järjest Tallinna Ülikoolis Ajutaju nädal. Ajutaju nädala raames saab Tallinna Ülikoolis kuulata neuroteaduste teemalist avatud seminari "Kohtumine teadlastega", külastada "Aju kui kunst" näitust.

  Loe edasi
 • Valmis internetiväljaanne: Sood kliima võtmes

  04.03.2018 22:34

  Avaldati internetiväljaanne "Sood kliima võtmes" , mis on mõeldud Eesti looduskaitse spetsialistidele. Vast valminud projekti „Life peat restore“ publikatsioonis antakse ülevaate inimtegevusest põhjustatud muutustest soode ökosüsteemides nii maailmas kui Eestis ning neist tulenevast kasvuhoonegaaside emissioonist Maa atmosfääri.

  Loe edasi
 • Terve eluviis Tallinna Ülikooliga - töö ja müra

  04.03.2018 21:42

  “Terve eluviis Tallinna Ülikooliga” videosarjas annavad asjatundjad nõu, kuidas tulla toime töökeskkonnas, kus eesmärk kipub silme eest kaduma ja kus töötaja mõttelõnga pidevalt katkestatakse. Et kasutada oma ressursse mõistlikult, olla produktiivne ja terve, peab õppima oma stressi juhtima, aega efektiivselt kasutama ja kvaliteetselt puhkama. Antud videos annab Tallinna Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia labori projektijuht Avo-Rein Tereping nõu, kuidas väline müra mõjutab meie töökeskkonda.

  Loe edasi

Laen uudiseid...