Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

USA asepresidendi abikaasa Karen Pence kohtub Eesti kunstiterapeudidega

28.07.2017

Eestis koos Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence'iga viibiv tema abikaasa Karen Pence kohtub esmaspäeval Eesti kunstiterapeutidega ja vaatleb Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) psühhiaatriakliinikus teraapiaseanssi.

"Kohtumisel jagavad kunstiterapeudid oma kogemusi erinevate sihtrühmadega töötamisel, muuhulgas psühhoosiga täiskasvanud patsientidega, traumakogemusega lastega, suitsidaalse käitumisega inimestega, kroonilise valu ja fibromüalgia patsientidega ja teised. Kunstiterapeudid tegelevad Eestis peamiselt psühhoteraapilise raviga ja rehabilitatsiooniga , mitmed töötavad ka haridusasutustes. Eriala saab õppida Tallinna Ülikoolis," ütles ümarlaua juht Eha Rüütel.

Karen Pence'i erilist tähelepanu ongi pälvinud kunstiteraapia roll vaimse tervise edendamisel. Ameerika Ühendriikide teine leedi on kunstiteraapiate eriala esile tõstnud nii Ameerikas kui ka mujal maailmas erinevate visiitide käigus ja on töötanud kunstniku ja õpetajana, teatas Tallinna Ülikool. Ühisel ümarlaual tutvustavad Eesti kunstiterapeutide tööd teiste seas Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate õppesuuna juht professor Eha Rüütel, psühhiaatriakliiniku juhataja Kaire Aadamsoo, psühhiaatriakliiniku kunstiterapeut Katrin Heinloo, Tallinna Ülikooli psühholoogia ja käitumisteaduste suuna juht professor Aleksander Pulver, Nõmme Tervisekliiniku, Adeli ja Tallinna laste vaimse tervise keskuse kunstiterapeudid ja loovteraapiate ühingu esinaine Katrin Tibar.

"Kümne aasta jooksul on koolitanud ligi 70 terapeuti, kes on hinnatud spetsialistid haiglates, rehabilitatsioonikeskustes, erapraksises, ja teistes asutustes," märkis Tibar. "Kunstiteraapiast on kasu erinevate traumade, depressiooni, ärevuse, autismi ja käitumishäirete ravis, samuti kasutatakse kunstiteraapiat ajukahjustustest taastumiseks, dementsuse ravis jms. Mõnel puhul ongi kunst patsiendi jaoks ainuke võimalik kommunikatsiooni viis."

Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate magistriõpe on ainulaadne Eestis. Viimased kümme aastat on ülikool olnud kunstiteraapiate õppe ja uurimistöö keskuseks ning PERH-i psühhiaatriakliinik peamiseks praktikakohaks. Eestis antakse välja loovterapeudi kutsestandardit visuaalkunstiteraapia, muusikateraapia ning tantsu-ja liikumisteraapia suunal.

Lisainformatsioon: