Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Ilmus Aaro Toomela raamat "Minu Ise areng: inimlapsest Inimeseks"

10.10.2017

Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi juhtivteadur ning kultuuri- ja neuropsühholoogia professor Aaro Toomela sulest ilmus uus raamat "Minu Ise areng: inimlapsest Inimeseks" (Väike Vanker 2017). "Minu Ise areng: inimlapsest Inimeseks" on põhjalik järg raamatule "Kultuur, kõne ja Minu Ise". 

Tegemist on järjekordse maiuspalaga kõigile psühholoogiahuvilistele, sest Tallinna Ülikooli neuropsühholoogia professor Aaro Toomela käsitleb talle omase süsteemsuse ja põhjalikkusega uusi küsimusi, sh mis on üldse areng, kuidas psüühika areneb ja kuidas kõne areng selle kõigega seotud on. Ja nagu ikka, teeb ta seda talle ainuomasel humoorikal ja kõigile arusaadaval aarolikul viisil :)

Prof. Aaro Toomela ütleb ise:

 "See on raamat inimlapse Minu Ise ehk psüühika arengust. Autorile omaselt osutub näiliselt lihtne lähemal uurimisel mitmekülgseks ja keeruliseks. Arengu mõistmiseks peab näiteks aru saama, mida pidada psüühikaks ja kas inimestel on see kuidagi eriline. Need ja hulk teisi psüühikasse puutuvaid küsimusi ning vastused lihtsalt ei mahtunud ühte raamatusse. Käeolevas raamatus saamegi teada, mis on areng ja mida tähendab arengustaadium. Näeme, mismoodi lapse areng staadiumidesse järjestub.  Ajustki on juttu. Teooria järel uurime enam kui tuhandet uuringutulemust ja võime raamatu lõpuks rahuneda – teooria sobib andmetega ja andmed sobivad teooriaga.

Võimalikul lugejal tasub nüüd küsida - Ja mis siis? Siis on see, et raamatu läbilugemise järel olete enda kohta palju asju teada saanud. Sest see raamat on igast Inimesest, kes inimlapsest just selliseks on arenenud, nagu ta praegu on – see raamat on igast selle lugejast."

NB: raamatut saab osta ka TLÜ ruumist S-212 - hinnaks 35€, Aaro poolt saadud salasõnaga 32€.