Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Tallinna rekreatsioonikorraldus tähistas oma 20 sünnipäeva!

17.11.2017

Neljapäeval, 16. novembril tähistas Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi rekreatsioonikorralduse eriala oma 20. sünnipäeva ning seda rekreatiivse konverentsi ja vastuvõtuga. Arutluse alla tulid rekreatiivsete tegevuste roll ühiskonnas eile, täna ja homme - läbi INDIVIIDI, MEDITSIINI, ETTEVÕTLUSE ja RIIGI vaatenurkade.

Konverentsil sai kuulda professor Kristjan Pordi nägemust rekreatsiooni muutuvast rollist tänases ühiskonnas. Rekreatiivsete tegevuste rollist rääkisid lähemalt muusik ja ettevõtja Tanel Padar, perearst Eero Merilind, MD ja PhD, Swedbank AS töötervishoiu ja -ohutuse valdkonnajuht Katrin Meos ja Eesti Olümpiakomitee meedia projektide juht Aivo Normak. Lisaks võtsid sõna mitmed Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse eriala õppejõud. Tervet konverensti modereeris SCULT asutaja Ott Pärna, PhD.

Rekreatsioon 20 konverentsil tunnustati Rene Meimerit, kes on andud suure panuse rekreatsioonikorralduse eriala loomisel Tallinna Ülikoolis.

Juba 20 aastat on Tallinna Ülikoolis õpetatud rekreatsioonikorralduse eriala. Edukalt saab töötada vaid see, kes on piisavalt puhanud. Seega on üha kiirenevas elutempos rekreatsiooni roll tõusutrendis. "Sageli räägitakse tööjõust aga mitte töövõimest. Meil võib kõik olla, kuid kui töövõime läheb nulli, siis pole meil enam midagi - akusid peab laadima," lausus Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse lektor Kaarel Zilmer, kes on algusest peale olnud eriala kujunemisloo juures. Rekreatsioonikorralduse näol on tegemist ainulaadse erialaga taasiseseisvunud Eestis ja leidnud koostööd väga erinevate elualadega.

Toimunud ürituse kava: tlu.ee/rekreatsioon20 

Vaata pildigaleriid SIIN.

Vaata Rekreatsioon 20 juubelikonverentsi Facebooki otseülekannet järele Loodus- ja terviseteaduste instituudi Facebooki lehelt.

Konverentsi esimene osa (algab kuuendast minutist).

Konverentsi teine osa.