Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Eesti Loovteraapiate Ühingu auliikmeks pärjati professor Eha Rüütel

20.11.2017

Eelmisel nädala toimunud Loovteraapiate aastakonverentsil pärjati Tallinna ülikooli kunstiteraapiate professor Eha Rüütel Eesti Loovteraapiate Ühingu auliikmeks austuse, teenete ja panuse eest. 

17. ja 18. novembril toimus Tallinna Ülikoolis loovteraapia konverents „Loovteraapia rajad vaimse tervise võrgustikus". Fookusesse võeti loovteraapia potentsiaali vaimse tervise valdkonnas. Erialasid lõimivates ettekannetes uuriti loovteraapia kokkupuutepunkte teiste vaimse tervise valdkonna erialade ja spetsialistidega.

Ettekannete teemaplokkides kohtusid tippspetsialistid ja loovterapeudid, avades aktuaalseid vaimse tervise teemasid ning mõtestades visuaalkunstiteraapia, muusikateraapia ning tantsu- ja liikumisteraapia lähenemisi ja tulemusi.

Teemaplokid olid:

  • „Lastemaja mudel ja selle rakendamine Eestis seksuaalselt väärkoheldud laste juhtumite korraldamisel. Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias“;
  • „Loovteraapia rakendamine psühhiaatriliste patsientidega psühhiaatriakliiniku ja vangla näitel“;
  • „Depressioon ja suitsidaalsus: mitmekülgsed vaated fenomeni seletamiseks ja ravi toetamiseks";
  • „Sõltuvushäirega kaasuvad psüühikahäired ning tantsu- ja liikumisteraapia võimalused töös kaksikdiagnoosiga patsientidega";
  • „Tervis: "Mis on mulle loovusest kasu?"".

18. novembril toimusid Räägu 49 majas tööatoad. Töötubades oli kõgil huvilstel võimalik visuaalkunsti-, muusika-, tantsu- ja liikumis- ning draamateraapia meetodeid ja tehnikaid endal kogeda.

10. aastapäeva puhul on Tallinna Ülikooli Mare majas avatud näitus.

Neli päeva kunsti.......
......et kogeda kuidas kunstnik mõtleb ja mida ta tunneb...
......et läbida loominguline protsess ideest teostuseni ehk terviklike lõpetatud
kompositsioonide loomine.

Näitusel on eksponeeritud visuaalkunstiteraapia esimese kursuse magistrantide tööd mis on teostatud Vaba maali töötoas augustis 2017.a.

Vaata konverentsi pildigaleriid SIIN.