Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Töö- ja tehnoloogiaõpetuse lektor Aron Lipsi juhendatavaid auhinnati Robotexil

04.12.2017

Loodus- ja terviseteaduste instituudi töö- ja tehnoloogiaõpetuse lektor Aron Lips osales oma robootikaringi õpilastega 24. novembril Euroopa suurimal robootikasündmusel ROBOTEX, kus tema juhendatud võistkond RoobX võitis esimese koha ning võistkond Robik saavutas viienda koha.

Tema juhendatavad õpilased Aruküla Põhikoolist võistlesid kategoorias VEX IQ Challenge Ringmaster. Võistlusel osalemiseks olid nad eelnevalt ehitanud robotid, programmeerinud need ning harjutanud robotitega liikumist.

Võistlusel, mis koosnes kolmest osast, tuli kokku koguda mänguväljakul olevad rõngad ning asetada need väljaku servades asetsevate postide otsa. Esimeses ülesandes liikus programmeeritud robot iseseisvalt ja täitis etteantud ülesannet. Teises osas juhiti robotit puldiga ja kolmandas osas tuli teha koostööd vastasvõistkonnaga, et saavutada parim tulemus.

Võistluse võitnud meeskond on oodatud Eestit esindama sarja finaalvõistlusele Kentuckysse, Ameerika Ühendriikidesse.