Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Looduse Akadeemia alustab taas!

19.01.2018

Selleks, et anda ka pisut noorematele huvilistele aimu, mida tähendab teadus ja kuidas erinevaid looduses toimuvaid protsesse mõista ja millised on nende seosed meie igapäevaeluga ning kuidas seda kõike uurida, alustab 1. veebruaril 2018, Tallinna Ülikoolis taas kooskäimist Looduse Akadeemia. Selleks kevadhooajaks on plaanitud 13 ringitundi, kus tutvustatakse erinevaid teemasid, mis ühel või teisel moel on seotud meie argieluga, teaduslike eksperimentide ja loominguga.

Looduse Akadeemia eesmärk on läbi praktiliste, loominguliste ning mänguliste tegevuste ja arutelude laiendada laste silmaringi, arendada loodustunnetust ja vaatlusoskusi, näidata seoseid looduses toimuvate protsessida ja meie igapäevaste otsuste ja tegevuste vahel.

Tegevused: keskkonnamängud; loodusvaatlused; eksperimendid ja katsed laborites; meisterdamine; protsesside jälgimine; õuesõpe jne.

Jätkuvalt on kohtumiste suurem teema, kuidas loodus meist hoolib ning kuidas saame meie oma tegevusega näidata, et hoolime loodusest. Lisaks otsime vastuseid mitmetele küsimustele. Kus ja kui palju on me toidus suhkruid? Kust pärinevad meie toidutaimed? Mida tunnevad loomad? Kuidas veekogu toibub reostusest? Mis on mõõtkavad? Kuidas ilma ennustada?

Vastuseid aitavad leida TLÜ Loodus- ja terviseteaduste instituudi teadlased ja doktorandid.

Keda ootame osalema: 8-12-aastased huvilised.
Toimumisaeg: alates 1. veebruar 2018, igal neljapäeval kell 16.00-17.30 (va koolivaheaeg).
Toimumiskoht: Tallinna Ülikooli (Narva mnt 25, Tallinn) laborid ja auditooriumid. Olenevalt teemast – ka õues.
Osavõtumaks: 30 EUR kuu (sisaldab vähemalt 4 kohtumist kuus, vajaminevaid õppevahendeid). 

Vaheaegadel kohtumisi ei ole. Mai kuus on kaks kohtumist.

Registreerimine ja lisainfo: tlu.ee/looduseakadeemia

Täiendav info: Liisa Puusepp, liisa.puusepp....at....tlu.ee

Vaata lisaks TLÜ Loodus- ja terviseteaduste instituudi Facebook´i lehte, kus on kajastatud fotod Looduse Akadeemia eelnevatest tegevustest.

__thumb_-2-Valge_lilla-2017.jpg

Kohtumiseni Looduse Akadeemias!