Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Tähistati tööõpetuse õpetajate ettevalmistuse 60. aastapäeva

22.01.2018

Eelmisel reedel toimus tööõpetuse konverents Mõtlevad käed“, mis oli pühendatud tööõpetuse õpetajate ettevalmistuse 60. aastapäevale Tallinna Ülikoolis. 

Konverents tõi kokku rekordarvu praeguseid ja endiseid käsitöö-, kodunduse ning töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajaid, eriala vilistlasi, õppejõude, tudengeid ja teisi huvilisi.

Tiheda päeva jooksul anti ülevaade Tallinna Ülikooli tehnoloogiavaldkonna aineõpetuse arengutest ja kaasaegsetest suundadest, veel tutvustati üliõpilaste ja õppejõudude ainealaseid uuringuid. Konverents lõppes õhtuse programmiga, kus astusid üles Kalle Sepp ja vokaalansambel Vox Nova.

Konverentsi eesmärgiks oli väärtustada käelise tegevuse õpetamise olulisust ja vajalikkust üldhariduses ning järjepideva akadeemilise ettevalmistuse andmist valdkonna õpetajatele Tallinna Ülikoolis. 

Aastapäeva raames olid avatud Räägu 49 õppehoones eriala tudengitööde pop-up näitus ning Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis (Pikk 22, Tallinn) TLÜ lektor Tiia Artla ja digitehnoloogiate õpetaja Mati Mõttuse ühine autorinäitus "Lihtne ja soe".

Vaata meeleolukat konverentsi ja näituse galeriid SIIN!