Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Projekt BaltCare kohtus Tallinna Ülikoolis

09.02.2018

29. jaanuaril toimus Tallinna ülikoolis rahvusvahelise projekti "Baltic Care: Gymnasium´and students for sustainable development in the Baltic Sea region - Gümnaasiumid ja õpilased säästva arengu eest Läänemere regioonis" Eesti töörühma koosolek. Projektist BaltCare võtavad osa üldhariduskoolid Eestist, Lätist, Leedust ja Rootsist, igast riigist neli kooli.

Tallinna Ülikoolis tutvusid projektist osa võtvate Eesti koolide õpetajad ja õpilased ülikoolilinnakuga ning biokeemia laboritega. Elurikkuse uurimisest geneetilisel tasemel rääkis prof Madis Metsis. Arutati, mida on projekti raames seni tehtud.

Projekti eesmärk on arendada säästva arengu kompetentse gümnaasimi tasemel Eestis, Lätis, Leedus ja Rootsis. Projekti raames viiakse läbi laste ja noorte vastavaid tegevusi koostöös nelja riigi koolidega. Eesti koolidest on projektiga liitunud Kadrioru Saksa Gümnaasium, Lagedi Põhikool, Kohila Gümnaasium ja Parksepa Keskkool Võrumaalt.

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilased tegelevad kooli ümbruse elurikkuse uurimisega, õpilased Lagedi Põhikoolist joogivee küsimustega, Kohila gümnasistid tühjade kirjutusvahendite taaskasutamise võimalustega, Parksepa Keskkooli noored kiusamise ja turvalisuse küsimustega. Teemad valisid endale õpilased ise.

Projekti algatajaks on Sigtunas, Rootsis asuv internaatkool Sigtunaskolan Humanistiska Läroverket ja programm Life-link Friendship Schools, rahastajaks on Rootsi Instituut. Eelmisel aasta sügisel said kõik projektist osa võtvad koolid kokku Sigtuna Internaatkoolis, mille vilistlaste seas on nt praegune Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kunagine Rootsi peaminister Olof Palme.

Projekti Eesti-poolne koordinaator on Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi taimeökoloogia dotsent Tiina Elvisto.

Lisainfo: tiina.elvisto....at....tlu.ee

Vaata projekti Eesti Teadusinfosüsteemist.