Uudised

 • Tallinna ülikooli katusel toimetavad mesilased

  11.05.2018 14:17

  Mai alguses paigutati Tallinna ülikooli Astra maja katusele kaks mesitaru. Kogutud meele tehakse nii keemilis-füüsikalised kui ka õietolmuanalüüsid, mille abil loodetakse teada saada, kus on mesilased suve jooksul korjel käinud ning kui puhas on kesklinnast kogutud mesi.

  Loe edasi
 • Tallinna ülikoolis esines maailma üks juhtivamaid tähelepanuhäirete eksperte

  07.05.2018 11:36

  Eelmine nädal külastas Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituuti Würzburgi ülikooli psühhiaatriakliiniku professor ja maailma üks juhtivaid aktiivsus-tähelepanuhäire uurijaid dr Klaus-Peter Lesch, kes pidas avatud seminari teemal “Attention-deficit/hyperactivity disorder (ADHD): an example for progress in biological psychiatry“. Tegemist oli TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse seminariga.

  Loe edasi
 • 80 aktiivsusmonitori teadustööks

  02.05.2018 12:45

  Polar Electro OY toetas Tallinna Ülikooli 80 teaduslikult valideeritud aktiivsusmonitoriga. Need andis 27. aprillil üle Polar Electro Group´i teaduskoostöö valdkonna direktor dr Raija Laukkanen.

  Loe edasi
 • Jaan-Mati Punningu nimelise stipendiumi sai doktorant Oliver Koit

  19.04.2018 15:45

  Eesti Geograafia Seltsi üldkoosolekul anti üle Jaan-Mati Punningu nimeline stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Oliver Koit.

  Loe edasi
 • Venia legendi loengud - LTI

  18.04.2018 15:22

  Kõik huvilised on oodatud LTI Venia Legendi loengutele.

  Loe edasi
 • Doktoritöö aitab prognoosida kliima soojenemise mõju rannikutele

  17.04.2018 09:00

  17. aprillil kell 12 kaitses Tallinna Ülikoolis doktoritööd loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Kadri Vilumaa, kes uuris vallistikega rannikumaastike kujunemist ja arengut. Autor leidis, et tormi-ajuveest mõjutatud rannikud on ideaalsed alad mineviku sündmuste, sealhulgas tormisuse, detailseks uurimiseks. Olulisemate sündmuste jäljed on vanades vallides hästi säilinud tänu pidevale maakerkele ja tõusu-mõõna puudumisele.

  Loe edasi
 • Kiri Akadeemilise Raamatukogu lugejale: Laenuga kaasneb kohustus

  23.03.2018 13:27

  Viimasel ajal on päevakorda tõusnud veidi üllatav temaatika – raamatukogu lugejad ei mõista, et raamatute laenutamine on laenamine koos kohustuste ja vastutusega. Teisest küljest puutume igapäevaselt kokku kadunud raamatutega, mida kasutajad lugemissaalidest lihtsalt kaasa võtavad... ilma laenutust registreerimata.

  Loe edasi
 • Doktoritöö uuris Kurtna järvestiku veetaseme kõikumiste põhjuseid

  13.03.2018 10:04

  13. märtsil kell 14 kaitses doktoritööd Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Marko Vainu, kes uuris Ida-Virumaal asuva Kurtna järvestiku viimase seitsmekümne aasta suurte veetasemete kõikumiste põhjuseid ning põhjavee rolli umbjärvede veekoguse kujunemises.

  Loe edasi

Laen uudiseid...