• Tallinna ülikooli katusel toimetavad mesilased

11.05.2018 14:17

Mai alguses paigutati Tallinna ülikooli Astra maja katusele kaks mesitaru. Kogutud meele tehakse nii keemilis-füüsikalised kui ka õietolmuanalüüsid, mille abil loodetakse teada saada, kus on mesilased suve jooksul korjel käinud ning kui puhas on kesklinnast kogutud mesi.

Loe edasi
  • Tallinna ülikoolis esines maailma üks juhtivamaid tähelepanuhäirete eksperte

07.05.2018 11:36

Eelmine nädal külastas Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituuti Würzburgi ülikooli psühhiaatriakliiniku professor ja maailma üks juhtivaid aktiivsus-tähelepanuhäire uurijaid dr Klaus-Peter Lesch, kes pidas avatud seminari teemal “Attention-deficit/hyperactivity disorder (ADHD): an example for progress in biological psychiatry“. Tegemist oli TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse seminariga.

• 80 aktiivsusmonitori teadustööks

02.05.2018 12:45

Polar Electro OY toetas Tallinna Ülikooli 80 teaduslikult valideeritud aktiivsusmonitoriga. Need andis 27. aprillil üle Polar Electro Group´i teaduskoostöö valdkonna direktor dr Raija Laukkanen.

• Jaan-Mati Punningu nimelise stipendiumi sai doktorant Oliver Koit

19.04.2018 15:45

Eesti Geograafia Seltsi üldkoosolekul anti üle Jaan-Mati Punningu nimeline stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Oliver Koit.

• Venia legendi loengud - LTI

18.04.2018 15:22

Kõik huvilised on oodatud LTI Venia Legendi loengutele.

Loe edasi
  • Doktoritöö aitab prognoosida kliima soojenemise mõju rannikutele

17.04.2018 09:00

17. aprillil kell 12 kaitses Tallinna Ülikoolis doktoritööd loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Kadri Vilumaa, kes uuris vallistikega rannikumaastike kujunemist ja arengut. Autor leidis, et tormi-ajuveest mõjutatud rannikud on ideaalsed alad mineviku sündmuste, sealhulgas tormisuse, detailseks uurimiseks. Olulisemate sündmuste jäljed on vanades vallides hästi säilinud tänu pidevale maakerkele ja tõusu-mõõna puudumisele.

• Kiri Akadeemilise Raamatukogu lugejale: Laenuga kaasneb kohustus

23.03.2018 13:27

Viimasel ajal on päevakorda tõusnud veidi üllatav temaatika – raamatukogu lugejad ei mõista, et raamatute laenutamine on laenamine koos kohustuste ja vastutusega. Teisest küljest puutume igapäevaselt kokku kadunud raamatutega, mida kasutajad lugemissaalidest lihtsalt kaasa võtavad... ilma laenutust registreerimata.

• Doktoritöö uuris Kurtna järvestiku veetaseme kõikumiste põhjuseid

13.03.2018 10:04

13. märtsil kell 14 kaitses doktoritööd Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Marko Vainu, kes uuris Ida-Virumaal asuva Kurtna järvestiku viimase seitsmekümne aasta suurte veetasemete kõikumiste põhjuseid ning põhjavee rolli umbjärvede veekoguse kujunemises.

Laen uudiseid...