Esileht - Rakvere kolledž

Taas kolledžis. Seekord õppejõuna...

13.10.2017

12.10.2017 pidas 2. kursuse sotsiaalpedagoogika eriala üliõpilastele loengu Eesti Sotsiaalpedagoogide Ühenduse juhatuse esimees Svetlana Põdder, kes on ka Rakvere kolledži sotsiaalpedagoogika eriala esimese lennu vilistlane (2011). Svetlanal on ka Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraad ja ta töötab Tallinna 32. Keskkoolis sotsiaalpedagoogina.

Oma loengu kokkuvõtteks tõdes ta, et üliõpilastega kohtuda oli põnev ja Rakvere kolledžist saadud suurepärane ettevalmistus on andnud hea vundamendi erialasele tööle ja edasistele õpingutele.

Svetlana Põdderi sõnul on kõrgkoolis akadeemilise õppejõu kõrval oluline roll ka praktikul, kuna erialases ettevalmistuses on võrdse tähtsusega nii teoreetiline kui praktiline pool. Need peavad teineteist toetama, et tekiks sümbioos. "Erialaliidu juhina on mul hea meel, kui ülikooliõpingute lõppedes on sotsiaalpedagoogidel võimalik saada ka erialane kutse, kuid see eeldabki, et õppetööd täiendab tugev erialane praktika," tõdes ta.

"Minu eeliseks praktikuna üliõpilaste ees on veel see, et mäletan oma õpingute aega ning saan jagada kogemusi, kuidas õpitut erialases töös rakendada. Saan võrrelda õppekava nii kunagise üliõpilase kui tegevpraktiku seisukohast," lisas Põdder.

Kolledži direktor Silver Pramanni sõnul on vilistlastest praktikute kaasamine õppetöösse suure lisaväärtusega ja hea võimalus kaasata vilistlasi erialase ettevalmistuse rikastamisel ning tööturuvajadustega sidumisel.

__thumb_-2-Svetlana Põdder.jpg