Esileht - Rakvere kolledž

TLÜ Rakvere kolledži tudengite loomingu näitus Rakvere Põhjakeskuses

19.01.2018

Alates 23. jaanuarist on kõigil huvilistel võimalus Rakvere Põhjakeskuses tutvuda TLÜ Rakvere kolledži tudengite poolt 2017/2018. õppeaastal loodud lasteaedade õpiõuede makettidega.

__thumb_-2-makett_pohja_2018.jpg


Ettevõtmisest on kujunenud traditsioon - tänavu on näitus üleval juba kolmandat aastat. Akadeemilises kõrghariduses on lisaks teoreetilistele teadmistele väga oluline ka õpingute käigus omandatava sidumine praktikaga. Tallinna Ülikooli Rakvere kolledži lasteaiaõpetaja eriala üliõpilaste õpingud on eriala valikmooduli kaudu tihedalt seotud ka keskkonnahariduse ja õuesõppega. Toetudes omandatavatele teoreetilistele teadmistele kavandavad  üliõpilased õuesõppe aines õpiõuesid suur- ja väikelinna või alevi- ja maalasteaedade jaoks. Lasteaia õueala jagamine suhteliselt sarnasteks rühma mänguväljakuteks on suur ressursi raiskamine - palju paremini toetavad lapse arengut erineva iseloomuga tegutsemist võimaldavad tegevuskeskused.
Igal aastal pakuvad üliõpilased oma makettide kaudu välja loovaid ja uuenduslikke ideid, kuidas muuta lasteaia õueala lastele huvitavaks, tegutsema innustavaks ja õppimist võimaldavaks õpiõueks. Peamine eesmärk on rõhutada looduslähedust ja lapsesõbralike materjalide kasutamist - keskkonnasõbralik elukeskkond varases lapsepõlves tagab jätkusuutliku eluviisi kujunemise kogu eluks. Antud näitus on kinnituseks, kuidas teooriat praktikaga siduda.
Sel aastal on näitusel väljas kuus maketti:
 • VÄIKELINNA VÕI SUURE ALEVI LASTEAIA ÕUEALA
  Lasteaia õuealal on ronimis- ja liivaala, pallimänguala, õuesõppepaviljon, vaikuseala, liumägi ja seiklusala, lõkkeala ja peenraala. Koostajad: Eha Kruusalu, Terje Murakas, Kristi Valk, Monika Märtin ja Liina Maasing.
 • SUURLINNA LASTEAED
  Lasteaia õuealal on mängupesa, ronimispesa, õpipesa, muusikapesa ja liikluspesa. Koostajad: Karin Pastarus, Kerli Murd, Karmen Sõmer ja Egle Hindrikson.
 • MAALASTEAIA ÕUEALA
  Lasteaia õuealal on aiamaa, mängumaa, tulemaa, pallimaa, teadusmaa ja seiklusmaa. Koostajad: Annika Aupaju, Keith Lemendik, Kirsti Meremaa-Kalju, Nanci Ristla ja Kersti Vait.
 • VÄIKELINNA LASTEAED
  Lasteaia õuealal on veesilm, seiklus- ja motoorikaala, mänguala, õpiõueala koos paviljoniga, taimekastid ja roheline rahunemise nurk. Koostajad: Andra Käärt, Kati Part, Mari Nõlvak ja Kirsika Loik.
 • SUURLINNA LASTEAED
  Lasteaia õuealal on liiklus- ja lipuväljak, liivaala, vaikuse- ja lõõgastuskoht veesilmaga, varjualune koos lõkkeplatsiga, loodusala aianduseks ja tööharjumuste kujunemiseks, aktiivse liikumise ala ronimiseks, mägi aktiivseks liikumiseks ning talvel kelgutamiseks. Koostajad: Signe Ormak, Inge Heero, Maire Dorch, Lea Pikson ja Kai Martins.
 • MAA-LASTEAED
  Lasteaia õuealal on vabamängu keskus, turnimiskeskus, lõkkeplats, puhkekeskus, õppekeskus, aiamaa ja liiklusrada. Koostajad: Kristin Unt, Maret Toming, Kati Kõrsmaa, Kelli-Jete Puusepp, Mare Ferschel ja Diana Kuum.
Loodame, et kolledži üliõpilaste loodud lahendused annavad uusi ideid ja oskuse avaramalt mõelda kõigile näitust külastavatele kohalike omavalitsuste ja lasteaedade esindajatele. Kindlasti leiavad inspiratsiooni ka need, kel käsil koduõue kujundamine ja lastele põnevate mängupaikade loomine. Kevad pole enam mägede taga ja peatselt on lapsed jälle pikki päevi õues mängimas ja toimetamas.
Rakvere Põhjakeskuse I korrusel olev õpiõuede makettide näitus jääb üles 4. märtsini. Ühtlasi kuulutame välja hääletuse parimale maketile.
Vaata galeriid