Esileht - Rakvere kolledž - Hõbeakadeemia - Esinejad 2015/2016 - 22.01.2016 Toomas Alatalu

Toomas Alatalu missioon: „Vanavanemad aitavad harida ka lapselapsi“

__thumb_-2-toomas_v_v(2).jpg

Toomas Alatalu, kes on sündinud Rakveres, pidas Hõbeakadeemia liikmetele loengu teemal "Maailm 2016", mille raames käsitles täna ühiskonnas aktuaalseid teemasid nagu pagulased, sõjad Lähis-Idas jm. Hõbeakadeemia loengud on osalejate poolt oodatud sündmus – nii oli ka seekord Rakvere Kolledži saal väärikas eas õppijaist tulvil, kes kuulasid lektorit suure huviga ja kasutasid aktiivselt võimalust esitada legendaarsele Eesti välispoliitikakorüfeele ohtralt küsimusi.

Peale loengut uurisime hr Alatalult (73a), kuidas ta end nii heas vormis hoiab. Esimese asjana tõi ta välja liikumise olulisuse – seda nii õues, kui toas. Õues liikumist soodustab see, et tal ei ole autot. Toas on hr Alatalu paigutanud töölauad nii, et ühe laua juurest teise juurde minnes peaks läbima võimalikult pika vahemaa.

Enda vaimse hea vormi üheks alustalaks ütleb hr Alatalu olevat ajakirjanikust isalt päritud hea mälu. „Huvipakkuvate teemadega peab end kogu aeg kursis hoidma – lugema ajakirjandust ja raamatuid, kuulama/vaatama saateid. Lisaks tööle on väga oluline roll ka puhkusel,“ rõhutas ta.

Hr Alatalu sõnul meeldib talle reisimine – seda nii kaugemal kui lähedal. Juba nooruses sõitis ta läbi kogu Venemaa. Hiljem reisis palju koos tütardega. Üheks missiooniks peab ta seda, et vanavanemad aitavad harida ka lapselapsi:“ Viisime koos abikaasaga oma kolm lapselast seitse aastat järjest algul Ida-, siis Lääne-Euroopasse. Näitasin maailma ka emale, kes käis veel 89lt Brüsselis pojapojapoega vaatamas.” Väga oluliseks peab hr Alatalu seda, et puhkusele tööd kaasa ei võta.

Maailmas palju reisinud Toomas Alatalu ei ole sünnilinna Rakvere ja  Virumaaga sidet kaotanud. Siin elavaid sugulasi külastab ta võimalikult sageli. Hõbeakadeemia loengu päeval vaatas ta üle ka Rakvere keskväljakul asuva kuulsa „kuusepuu“.

Hõbeakadeemia liikmetele soovitab hr Alatalu kanda hoolt nii keha kui vaimu eest. Hea võimaluse selleks annavad ka Hõbeakadeemia loenguid.  

Vaata pildigaleriid