Esileht - Rakvere kolledž - Hõbeakadeemia - Esinejad 2015/2016 - 29.04.2016 Hagi Šein

29.04.2016 Hagi Šein

__thumb_-2-hagi.jpg

29. aprillil oli TLÜ Rakvere kolledži Hõbeakadeemial külas tuntud Eesti ajakirjanik, meediajuht ja -õppejõud Hagi Šein. Täna Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi televadkonna lektorina töötav Hagi Šein rääkis kuulajaile televisioonist arengust ning käsitles nn „vana" ja „uue" televisiooni erinevusi.

Hõbeakadeemia väärikad liikmed said ülevaate, mis ootab ees praegust televisiooni. 1955. a Eestis alustanud televisioon on läbi elanud mitmeid muutusi. Tavalise televiisori konkurentideks on saanud arvutid, telefonid, tahvelarvutid ja muud nutiseadmed. Telepilti võib vaadata isegi käekellalt. Lisaks tehnika muutumisele on muutunud ka saated ja vaatajad. Keskmine teleri vaatamise kestus päevas on Eestis peaaegu sama, mis mujal maailmas - 3-4 tundi päevas.

Ka televisioonis on kõik muutumas - nii tehniline pool, sisu kui vaatajad. Kaasajal on televisioon muutumas kvaliteetsemaks, kuna telekanalid toodavad ise kvaliteetsarju.
Vaatajal on tekkinud võimalus ise valida, mida ja millal ta soovib vaadata.

Kunagi ennustati, et 2018. a on televisioon "surnud". Hagi Šein avaldas lootust, et seda veel ei juhtu ja hoolimata televisioonis toimuvatele muutustele saame endiselt nautida huvitavaid telesaateid. 

Vaata galeriid