Esileht - Rakvere kolledž - Hõbeakadeemia - Esinejad 2016/2017 - 18.11.2016 Pille Murrik

18.11.2016 Pille Murrik

Hõbeakadeemia loengusarjas esines TLÜ Rakvere kolledži õppejõud, tunnustatud koolitaja, pereterapeut Pille Murrik, kelle loeng kandis nime "Vanaduse võlud ja valud"

__thumb_-2-pille_murrik.jpg

Koos Hõbeakadeemia osalejatega vaadati videointervjuud 90-aastase vanadaamiga, kes rääkis vanaduse vaevadest ja rõõmudest. Intervjuust ja vestlusest loengu kuulajatega selgus, et eakate suurim mure on mitte olla koormaks oma lastele. Pille Murrik rääkis, kui oluline on kuulata ennast, öelda välja oma tunded. Väljaütlemata tunded kogunevad meie sisse ja hakkavad mõjutama meie tervist. "Ainus viis tunnetega toime tulla on need läbi elada," ütles Murrik. 
Vananemise rõõmudest toodi välja see, et ometi kord on aega. Kiirete toimetuste kõrvalt tuleb võtta aega endaga olemiseks. Elu koosneb meie valikutest. "Ainsad mida me mõjutada ei saa on sünd ja surm, kogu vahepealne elu on meie enda kujundada" sedastas koolitaja. Loengu kuulajad jagasid enda kogemusi, mida ilusat nad on kogenud ja näinud, kui otsustasid aja maha võtta. Märgati kaunist loodust, lastelaste kasvamist, tunti rõõmu kodust ja puhkamisest. Ellu rõõmu toomiseks piisab väikestest asjadest. Näidetana toodi liikumist, aiatööd, lapselastega tegelemist, lugemist, enda harimist, käsitööd, loodust jne. 

Pille Murrik soovitas suhelda oma lähedastega - kiita ja tunnustada neid, rääkida neile enda tunnetest, vajadustest ja soovidest. "Kui pere ja sõbrad soovivad rääkida meiega, siis kuulake neid südamega ja nähke sõnadest kaugemale" pani kogenud pereterapeut kuulajaile lõpetuseks südamele.
Osalejate tagasiside loengus käsitletud teemadele oli väga positiivne. "Täna kuuldu andis hea energialaengu kohe pikemaks ajaks!" kiitis üks proua. "Meeldis, et räägiti igapäevaelu jaoks olulistest asjadest, mis pani mõtlema ja nägema võimalusi, mida ise oma elu ja suhete parandamiseks kasutada," lisas üks rahulolev härrasmees.