Esileht - TLÜ interdistsiplinaarsete eluteeuuringute tippkeskus - Tulevased seminarid

Tulevased seminarid

TLÜ IET seminarid ERC grandi taotlejatele ÜTI-s

TLÜ interdistsiplinaarsete eluteeuuringute tippkeskus (IET) täiendab oma seniseid aruteluseminare 2017. aasta jaanuarist uue seminaride sarjaga, mille eesmärgiks on abistada ja nõustada Euroopa Teadusnõukogu ehk ERC (European Research Council) alustava teadlase (starting) grantide taotlusvoorus osaleda soovivaid ÜTI teadlasi grandi taotluste ettevalmistamisel ja koostamisel.

ERC alustava teadlase grandi eesmärgiks on pakkuda võimalusi karjääri alguses seisvatele tippteadlastele (2-7 a doktorikraadi kaitsmisest), kes on loomas omaenda teadusrühma või –teemat, kuni 5-aastase rahastamise (max 1,5 miljoni euro) kaudu oma teadusprojekti iseseisvalt ellu viimiseks (vt lähemalt https://erc.europa.eu/funding-and-grants/funding-schemes/starting-grants).

IET seminaride käigus juhendavad ERC grantide taotlejaid tippkeskuse kogenud teadurid, kellel on kogemused taotluste esitamisest, aga ka hindamiskomisjonides osalemisest, erinevate Euroopa teaduse rahastus programmide raames. Samuti toetab tippkeskuse meeskond grandi taotlejaid võimaluste otsimisel ETAG-i poolt toetatavateks õppevisiitideks (kuni 6 kuud) ERC grandi hoidjate juurde. Teiselt poolt annavad seminarid lähiaastatel ERC taotlusvoorudes osalemiseks ettevalmistujatele võimaluse ideid ja mõtteid teistega jagada ning ühendada jõud paneelide hindamiskomisjonide liikmete tausta ja profiilidega tutvumiseks. Seminar baseerubki nii juhendamisel kui ka teineteiselt õppimisel ja kogemuste vahetamisel.

Seminarid hakkavad toimuma sagedusega kord kuus perioodil jaanuar kuni september 2017. Esimene seminar toimub esmaspäeval 23.01.2017 algusega 15.00 ruumis M552. Palume hiljemalt 02.01.2017 teatada oma soovist osaleda ÜTI teaduskoordinaatorile aadressil victoria.vinckler....at....tlu.ee.