Esileht - Tallinna Ülikooli muuseum - Sündmused ja üritused - Näitused 2014

Näitused 2014

Muuseumiöö Tallinna Ülikoolis

Laupäeval, 17. mail toimub järjekordne muuseumiöö "Öös on tähti". Tallinna Ülikooli muuseum on selle öö täheks valinud 15. tegevusaastat tähistava Tallinna Ülikooli meeskoori (dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard).

Programm:

  • kell 18.00 – 20.00 toimuvad töötoad lastele kasvatusteaduste tudengite juhendamisel auditooriumis T307 (Narva mnt 25, III korruse)
  • kell 20.00 Tallinna Ülikooli meeskoori tutvustava näituse „Ma olen juba 15“ avamine Teadlaste Foorumis (Narva mnt 29, I korrus). Külalisena esinevad TLÜ turnipoisid Viktor Saaroni juhendamisel.
  • kell 21.00 rekreatsioonikorralduse lektor Kaarel Zilmeri avalik loeng teemal "Koorilaul kui rekreatiivne tegevus" auditooriumis A121 (Narva mnt 29, I korrusel). Eesti ühele suurimale ja läbi aegade kestnud harrastusele on antud väga erinevaid käsitlusi. Suurepäraselt sobib sinna hulka ka koorilaulu rekreatiivsuse avamine. Näidates, et lauluharrastus, ilma milleta me lihtsalt ei saa, teeb meiega imet. Arutluse esitab dots Kaarel Zilmer, PhD TLÜ Terviseteaduste ja Spordi Instituudist


Kogu õhtu jooksul ühendab Astra ja Terra maja omavahel tähtede allee, kus on võimalik tutvuda ülikooli külastanud tähtede ja ülikooli tähtsündmustega. Ülikoolilinnakus on avatud Kunstide Instituudi üliõpilaste näitused.

Tallinna Ülikooli muuseum loodi 1994. aastal professor Lembit Andreseni poolt ja tegutses aktiivselt kuni aastani 2005. Vahepealsetel aastatel oli muuseum ruumipuuduse ja ehitustööde tõttu sunnitud oma uksed sulgema, kuid alates 2013. aasta jaanuarist tegutseb muuseum taas.

Samal õhtul toimub Tallinna Ülikooli aulas Tallinna Ülikooli Meeskoori traditsiooniline kevadkontsert "Kool on läbi. Ma olen juba 15!" (piletiga 5 eurot). Kooriga laulab Kaire Vilgats, koori saadab Politsei- ja Piirivalveorkester ning tantsivad rahvatantsrühm Soveldaja tantsijad.
Dirigeerivad: Arvi Miido, Hando Põldmäe, Jüri Rent ja Indrek Vijard.

Lisainfo www.tlu.ee/meeskoor


Kõik huvilised on oodatud!


Pedagoogikadoktor, emeriitprofessor Lembit Andresen 85. 

Tallinna Ülikooli muuseum on koostanud näituse legendaarsest Lembit Andresenist, tema elust ja tegevusest. Näitusel saab näha Lembit Andreseni sulest ilmunud väljaandeid, Üliõpilaste Teadusliku Ühingu (ÜTÜ)  tegevust alates aastast 1954. Samuti saab näha väljapanekut Ed. Vilde nimelise Tallinna Pedagoogilise Instituudi meeskoorist ja ka Eesti Õpetajate Meeskoorist, kus Lembit Andresen oli üks asutajatest ning ka aktiivne laulja. Näitusel on antud lühike ülevaade  Lembit Andreseni poolt  asutatud Tallinna Ülikooli muuseumi tegevusest aastatel 1994-2004.

Näitus jääb avatuks Teabekeskuse galeriis (Narva mnt 29, Astra maja I korrus) 23. aprillist kuni  9. maini.

__thumb_-2-IMG_0344.JPG