Esileht - Tallinna Ülikooli muuseum - Sündmused ja üritused - Näitused 2015

Näitused 2015

Muuseumiöö sündmused Tallinna Ülikoolis

Tule ja naudi Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi segakoori esinemist! Kunstide Instituudi segakoor esitab muuseumiööl kaunist öömuusikat. Kavas W.A.Mozarti 6 nokturni segakoorile ja keelpilliansamblile. Kaastegevad Tallinna muusikakooli õpilased Katrin Talmari juhendamisel ja vahetekste loeb Jüri Aarma. Dirigendid Merike Aarma ja Raul Talmar. Kontserdi algus on 19.00 Teadlaste Foorumis (Narva mnt 29). Kontserdi pikkus on ca 45 minutit.

Kella 18.00 kuni 22.00 on võimalus tutvuda sügisel taasavatud Tallinna Ülikooli muuseumi püsiekspositsiooniga (Narva mnt 29, S-107). Näitusel kajastatakse ülikooli erinevate perioodide tähtsündmusi ning antakse põgus tagasivaade õpetajate koolitamise algusaastatele.

Spetsiaalselt muuseumiööks valmib üliõpilaselu kajastav näitus, mis annab ülevaate ülõpilaste võitlusest Tallinna Ülikooli loomise ja ühiselamute renoveerimise eest aastatel 2004-2006 (Narva mnt 29, Teadlaste Foorumis).

Emeriitprofessor Raimo Pullati juubelile pühendatud näituse avamine

8. aprillil kell 16.00 avatakse Mare maja aatriumis näitus, mis on valminud emeriitprofessor Raimo Pullati juubeliks. Näitusel on väljas tema sulest ilmunud raamatud ja hulgaliselt fotomaterjali ning dokumente.

Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Raimo Pullat sündis 3. aprillil 1935. aastal. 1958. aastal lõpetas ta ajaloolasena Tartu Riikliku Ülikooli, jätkas õpinguid ENSV Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi aspirantuuris, 1964 kaitses ajalookandidaadi, 1972 ajaloodoktori kraadi ning sai 1998 Oulu ülikoolist filosoofiadoktori kraadi (laudatur). Tallinna Ülikooliga on Raimo Pullat tihedamalt seotud alates aastast 1995. Aastatel 2000-2005 töötas ta Tallinna Pedagoogikaülikoolis professorina, alates 2005. aastast on ta Tallinna Ülikooli emeriitprofessor.

Raimo Pullat on peamiselt uurinud linnaajalugu. Olulise panuse andis ta Tallinna Linnaarhiivivarade tagasisaamiseks Saksamaalt. Tema eestvedamisel ja toimetamisel on ilmunud 25 köidet koguteost „Vana Tallinn“.

Näitus on avatud 17. aprillini. Olete oodatud!