Esileht - E-õppe keskus - E-õpe

E-õpe

Tallinna Ülikoolis kasutatakse e-õppe toena erinevaid e-õppe keskkondi, järjest enam avatud õpikeskkondi, aga ka kaasaegseid ja lihtsaid e-õppe terviklahendusi, nagu Eliademy ja Edmodo.

Põhilise e-õppekeskkonnana on TLÜs kasutuses Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse e. HITSA poolt hallatav Moodle. Õpetajakoolituse kursuste jaoks tuleb kasutada eDidaktikumi keskkonda.

moodle logo 

https://moodle.hitsa.ee/

NB! Uus 2018.a. jaanuaris valminud juhendmaterjal Moodle ABChttps://moodleabc.weebly.com/

edidkatikum

http://edidaktikum.ee/ (juhendeid eDidaktikumi kasutamise kohta leiad siin)

Oluline info õppejõule Moodle kasutamise kohta:

 • E-kursuse avamiseks peate keskkonda kõige pealt sisse logima e. teil peab olema Moodle konto. Kontot saab luua   siin https://moodle.hitsa.ee/login/signup.php
 • Kursuse tellimiseks on kaks võimalust
  • e-kursuse tellimisvormi kaudu: https://moodle.hitsa.ee/course/request.php (tellimust kinnitatakse HITSA administraatori poolt, võib minna mõni tund aega); 
  • kirjutades TLÜ e-õppe keskuse haridustehnoloogidele aadressil eope....at....tlu.ee. Kirjas palume märkida kursuse pealkiri, õppejõu(dude) nimed ning akadeemilise üksuse nimetus, kuhu kursus paigutada.

Lühike veebipõhine Moodle kasutajajuhend õppejõule, sama juhend on saadaval ka paberkandjal ruumis S117!

NB! Väike juhend välistudengitele (Moodle konto loomine ilma EV isikukoodita ning kursustele registreerimine). Kui Teie kursusel on õppijaid teistest riikidest, võib neile juhendit jagada.

eDidaktikumi keskkond on mõeldud eeskätt õpetajakoolituse kursuste ja materjalide jaoks.

Oluline info üliõpilasele: 

 • Moodle's olevatele e-kursustele registreerimiseks peab iga kasutaja looma endale konto. Moodle konto ei ole sama, mis TLÜ konto ja see tuleb igal juhul eraldi luua. 
 • Konto loomiseks ava https://moodle.hitsa.ee/
 • Paremalt menüüst vali „Loo uus konto“, täida vajalikud väljad vaata enda postkasti, kliki automaatvastuses olevale lingile. Esimesel sisenemisel küsitakse Sinu isikukoodi. Edaspidi seda pole vaja sisestada.  
 • Kursusele registreerimiseks sisesta kursuse nimi otsingukasti. Kui õppejõud ei ole e-kursusele salasõna määranud, saad kohe siseneda (selleks vajuta nupule "Registreeri mind"). Kui kursus on kaitstud salasõnaga, saad seda küsida õppejõult. 
 • Edaspidid saad Moodle'sse sisse logida ka ID-kaardi, Mobiili ID või TAAT'i kaudu. TAAT võimaldab sisse logida TLÜ kasutajatunnnustega (TLÜ e-posti paroolid).
 • Salasõna ununemise korral saad tellida uut salasõna siin

E-õppe kasutajatugi: eope....at....tlu.ee.