Esileht - Enn Soosaare Sihtasutus - 2015

2015

Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna 2015. aastal võitis Hent-Raul Kalmooma kirjutise „Utoopiline Eesti“, mis ilmus ajakirjas Vikerkaar nr. 10/11 2014, eest.

Auhind anti täna üle Enn Soosaare Sihtasutuse poolt Harju Maakonnaraamatukogus Keilas. Auhinnale kandideerivad eelmise kalendriaasta silmapaistvaimad kirjutised esseistika valdkonnas. Auhind antakse ühiskonda eetilisest aspektist käsitleva essee eest.

Eestis on palju inimesi, kes võiksid selle auhinna saada ning paljud neist töödest jõudsid ka žürii lauale. Nominentide hulgas olid veel Mihhail Lotman, Mihkel Mutt, Marju Lepajõe ja Urve Eslas. Auhind on traditsiooniline ning seda anti välja juba neljandat korda. Eelmised laureaadid on olnud Ilmar Raag, Kalle Muuli ja Toomas Paul.

Auhinna väljapanekut toetab LHV pank, see on osa panga Eesti strateegiast ja selle suurus on 3000 eurot. ESSA žüriisse kuuluvad Ülle Madise, Viivi Luik, Neeme Korv, Sulev Vedler, Ülo Tuulik, Hannes Rumm ja Hannes Tamjärv.

Enn Soosaar (1937-2010) oli eesti humanitaarkultuuri suurkuju, tõlkija, esseist, pädevate ja põhjalike ühiskondlik-poliitiliste kirjutiste autor.Enn Soosaar oli Tallinna ülikooli audoktor.

Hent-Raul Kalmo (sünd 02.08.1979)
Kalmo on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna (cum laude) 2003. aastal ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 2007. aastal. Lisaks on ta omandanud magistrikraadi õigusteaduses erinevates Euroopa ülikoolides.
Töötab alates 2012 aprillikuust õiguskantsleri nõunikuna. Avaldanud hulgaliselt õigusalaseid publikatsioone ja mitmeid meie arusaamu mõjutanud kirjutisi.

Miks Keilas?
Eelmise aasta maikuu lõpus avati Keilas, Harju Maakonnaraamatukogus Enn Soosaare isiklike raamatute püsiväljapanek avalikuks vaatamiseks ja kasutamiseks nime all ”Raamatukogu raamatukogus”. Kogu koosneb ligi 10 000 ühikust.

Tutvu 2015. aasta laureaatidega:

Täiendav informatsioon:
Tiina-Piret Peegel
Telefon: 514 1477
E-post: tiinapiretpeegel....at....gmail.com