Esileht - Haapsalu kolledž - Õppejõud

Õppejõud

Arvo Pärenson

__thumb_-2-ArvoParenson.jpg

Arvo Pärenson on lõpetanud Eesti Kunstiinstituudi tootedisaini eriala. Töötanud Eestis kunstiakadeemias õppejõuna  alates 1986 ja juhatanud tootedisaini osakonda. Täiendanud ennast erialaliselt Soomes, Itaalias ja Suurbritannias. Teinud koostööd professionaalse disainerina paljude Eesti ja välismaiste ettevõtetega. Alates 2010 töötab lektorina TLÜ Haapsalu kolledžis ja kureerib KTD õpekava. Osaleb TERE KK disainer-projektijuhina rehabilitatsiooni ja tervisetoodete väljatöötamises ja juurutamises.

Arvo Pärenson Eesti Teadusinfosüsteemis


__thumb_-2-GinaMetssalu.jpg

Gina Metssalu

Gina on hingelt sportlane, tänu millele juhib teda alati eduelamus ja võidusoov. Hetkel on Ginal sihikul Hunt Kriimsilm ja tema 9 ametit. Ette on juba näidata päris mitu diplomit ja tunnistust. Nende järgi võiks Ginat nimetada tootmistehnika inseneriks, kaubandustöö spetsialistiks, tisleriks, restauraatoriks ja kõige värskem neist näitab magistrikraadi omandamist seoses Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühisõppekava “Disain ja tootearendus” lõpetamisega. Kuna disaineritele tuleb selline kestev uue ja huvitava otsimine enese ümber ainult kasuks, siis tundub, et Gina on jõudnud õigesse kohta!


__thumb_-2-TarmoLuisk.jpg

Tarmo Luisk

Ma ei eeldagi, et kõik keda ma juhendan valivad disaineri elukutse! Palju olulisem on, et suudaksin panna analüüsima ja hindama esemeid ja protsesse meie ümber - tegema läbimõeldud valikuid.


__thumb_-2-Leonardo_Meigas_portree.jpg

Leonardo Meigas

Leonardo Meigas on Eesti disaini pikaajalise kogemusega tipptegija. Disaineri ampluaa on väga lai - ta on teinud nii sisekujundusi kui disaininud mööblit, valgusteid ja kelli, loonud kommunikatsioonidisaini ning firmade logosid. Leonardo on välja töötanud keraamikatoodete sarja ja loonud tunnusgraafikat ettevõtteile mitmest riigist. Tema projekteeritud valgusinstallatsioon on püstitatud Inglismaa, Läti ja Poola linnaruumidesse. On loonud portreefilmi "Disainer nr 1" Eesti kutselise disaini rajajast ja kureerinud ning kujundanud näitusi. On kolme tütre isa.


__thumb_-2-MatiRaal.jpg

Mati Raal

Mati Raal on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektina, hiljem saanud teadusmagistri kraadi restaureerimise ja konserveerimise erialal. Olnud 7 aastat restaureerimise eriala korraline dotsent, hetkel lektor restauraatoritele ja sisekujundajatele. Tartu Kõrgemas Kunstikoolis osalenud viimased 6 aastat lõputööde hindamiskomisjonis ning kuulub ka kooli nõunike kogusse. TLÜ Haapsalu kolledžis on Mati mitu aastat viinud läbi mööblirestaureerimise erikursust, mille käigus õpitakse nii teoreetiliselt kui praktiliselt kasutama vanu tehnoloogiaid ja viimistlemisvõtteid. Lisaks saavad tudengid läbi proovida spetsiifilised, ainult restaureerimisele omased puiduparandamise võtted. 

Mati tegeleb mööblirestaureerimisega alates 1979. aastast. Viimased 25 aastat on Mati õpetanud ja läbiviinud koolitusi ja kursuseid mitmel pool Eestis. Perefirma Tsunftijänes OÜ tegeleb lisaks restaureerimisele ja koolitamisele tõelise antiikmööbli müügiga ja stiilsete ruumide sisustamisega. Oleme praktikabaasiks õpilastele paljudest ametikoolidest nii Eestist kui välismaalt.

Mööbli ja interjööri ajaloo uurimise tulemusel on Mati sulest ilmunud mahukas raamat “Mõisate kadunud hiilgus”.

Mati on üks nendest õnnelikest inimestest kelle töö ja hobi langevad kokku. Siiski vahelduseks tubasele tööle meeldib hulkuda püssiga metsas ja mootorpaadiga kalastada merel. Igal sobival võimalusel aga autoga matkata ja tutvuda teiste maade elu-oluga.


Raivo Hein

Raivo Hein on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi ruumi ja mööblikujunduse erialal. Pärast mõningast töötamist instituudi ruumikujunduse osakonna õppemeistrina on edasine tööelu kulgenud sisearhitektina. Valminud on sisekujundusi  eramutest suuremate ühiskondlike hooneteni. ESL (Eesti Sisearhitektide Liit) liige. Samas ka EJS ja KL liige. Töö tudengitega KTD osakonnas heade kolleegide toel on projekteerimisele meeldiv ja rikastav vaheldus.