Esileht - Haapsalu kolledž - Teadus ja arendus - Projektid

INTO-PRACTICE (Central-Baltic Interreg IV A)

Läänemaal käivitus rahvusvaheline koostööprojekt INTO-PRACTICE

Aastal 2009 rakendus Central Baltic (Kesk-Läänemere) INTERREG IVA 2007–2013 programmi raames rahvusvaheline koostööprojekt INTO-PRACTICE.

Projekti kestab aastani 2011 ning toetab Kesk-Läänemere piirkonna ettevõtete ja haridusasutuste vaheliste võrgustike koostööd, et tööjõu koolitamine vastaks ettevõtete vajadustele.

Projekti partneriteks on kokku 11 kutse- ja kõrgharidusasutust Soomest, Rootsist, Lätist ja Eestist. Läänemaal koordineerib projektitegevusi Haapsalu Kolledž, projekti juhtgruppi on kaasatud Läänemaa Arenduskeskus.

Tihedat koostööd planeeritakse Läänemaa ja Pärnumaa ettevõtete esindajatega. 2009. aasta sügisel viiakse innovatsioonialane uurimus läbi kõigis partnerriikides, mille raames analüüsitakse, kuidas toimivad erinevate piirkondade edukad ja innovaatilised ettevõtted. Uurimuse eesmärk on välja tuua ettevõtjate parim teadmine ning siduda see haridusega: otsitakse uuenduslikke, praktilisi lahendusi õppetöö läbiviimisel ning luuakse ettevõtjatega koostöös uusi õppematerjale.

Piirkondade ettevõtjatel ja koolide esindajatel on võimalus projekti raames osaleda seminaridel, kus innovatsiooni ettevõtluses käsitlevad oma ala eksperdid nii kodu- kui välismaalt.
27.-29. aprillil 2009 toimus Soomes, Porvoos, projekti avaseminar. Vaata pilte
Järgnevad seminarid on toimunud:

• 22.-23. septembril 2009 Riias, Lätis
  • 13.-14. jaanuaril 2010 Nyköpingis, Rootsis