Esileht - Haridusinnovatsiooni keskus - Koolidele - Gümnaasumi valikkursused - Inimene ja õigus - Tunne oma õigusi!

Inimene ja õigus - Tunne oma õigusi!

Soovid vaheldust igapäevastele ainetundidele ning sa tahad teada oma õigusi ja kohustusi?

Kui vastasid eelnevale küsimusele jaatavalt, siis ootame sind meeleldi meie kursusele. Kas õde Kati ja vend Mati pärivad võrdsetes osades? Mis vahe on töölepingul ja töövõtulepingul? Kuhu pöörduda õigusvaidluse korral? Kellel on siis lõpuks õigus? Kõik eeltoodud küsimused on tegelikult väga elulised ja võivad tunduda keerulised, kuid omandades algteadmised õigusteadusest, on teil edaspidi lihtsam ning kergem elus ettetulevate probleemidega hakkama saada. Õpetame kaitsma end ohtude eest, mida meie tänapäeva kohati õelas ja omakasupüüdlikkus ühiskonnas kohata võib. Kui tahad teada, kuidas kaitsta end probleemidega, mis võivad tekkida perekonnas või näiteks tulevase või praeguse tööandjaga, on meie kursus just õige koht.

Läbi praktiliste näidete saab omandatud kõige olulisem. Õpitakse kõigest – nii õigusõpikutest kui ka õppijate isiklikest kogemustest. Õpitakse seal, kus keskkond kõige paremini toetab: õues, koridoris, aulas, ülikooli ruumides. Õpitakse nii paberil kui nutiseadmes. Muuhulgas lahendatakse kaasuseid, tehakse rollimänge, diskuteeritakse ja käiakse ka paaril õppekäigul. Kõige selle käigus arendatakse analüütilist mõtlemist, et edasises elus seadusi ja kombeid paremini mõista, süsteemides kiirelt kohaneda ning osata õigusalaseid teadmisi oma kasuks ära kasutada.

Maailm on pidevas muutumises ja õigus koos sellega. Niisiis, kui soovid olla kursis, mis just hetkel on kõige olulisem ning milliseid õiguseid meist igaüks omab ning kuidas neid kaitsta, tule meid kuulama! G

Kursuse käigus välja töötatud materjalid leiad siit!