Esileht - Haridusinnovatsiooni keskus - Uudised

E4F programmis osalenud koolidirektor disainis "tulevikuklassi"

12.11.2015

27. oktoobril avati Tallinna Südalinna Koolis tulevikuklass. Koolijuht Veiko Rohunurm sõnas klassi avamiskõnes, et idee alge tulevikuklassi rajamiseks saadi HIKi programmis Education 4 Future osalemise jooksul. Klassi disainimiseks koguti ideid ka õpilastelt kevadel toimunud koolisisesel konkursil, millest valmis ka video.

See on klassiruum, kus õppimine on õpilastele põnev ja kaasahaarav. Klassiruum on disainitud nii, et õppija on aktiivne ja õpetaja on juhendaja rollis. Klassiruumis on kõik võimalused tänapäevaseks õppetööks nii digivahendite integreerimisel ainetundi (tahvelarvutid, 3D printer, ekraanid ja puutetundlik tahvel) kui ka sotsiaalsete oskuste arendamiseks (mööbel võimaldab paindlikult keskkonda ümber kujundada).

__thumb_-2-tulevikuklass1.jpg__thumb_-2-tulevikuklass2.jpg

__thumb_-2-tulevikuklass3.jpg

Koolijuht rääkis, et nende eesmärgiks on liikuda ka klassist välja ja muuta lähiajal kogu korrus moodsaks õppekeskkonnaks. Algust on juba sellega tehtud - koridori põrandale on märgitud robootika õppimiseks rajad ja koridoris on loodud võimalused rühmatööks.

Kool on leidnud viimasel ajal oma tegevusega mitmel korral tunnustust, näiteks 28. mail õppeaasta pidulikul lõpetamiselLillepaviljonis tunnustas Tallinna Haridusamet Tallinna Südalinna Kooli kvaliteediauhinnaga "Hea õpikeskkonnaga kool 2015" ja premeeris kooli 2000 euroga. 21. oktoobril IKT sügiskonverentsil jagas Tallinna Haridusamet konkursi „Digimõte 2015" preemiaid, kus Südalinna Kooli autasustati III preemiaga. Auhinnaks saadud preemiate abil on oma tulevikuklassi ideed ka edasi arendatud.

Näiteid, kuidas Education4Future programm on mõjutanud positiivselt Eesti koolijuhtide ja õpetajate loovust ja julgust on aga veel. Haljala Gümnaasiumi keskkonna- ja taaskasutusnädal ühendas huvitava ja praktilise õppimise, õpilaste kaasamise ja koolikeskkonna arendamise. Kooli haridustehnoloog Maris Maripu, kes osales samuti HIK-i Education4Future programmis, kirjeldas, kuidas idee sündis: "Käisime Hollandi koolidega tutvumas, seal oli euroalustest igasuguseid asju tehtud. Ma mõtlesin kohe, et miks meie ei võiks midagi sarnast teha." Loe projekti kohta rohkem siit.

E4F programmi looja Klemen Slabina kirjutab põhjalikuma ülevaate teistest põnevatest E4F kooliarendusprojektidest lähitulevikus. Rõõm on aga näha, et nii mõnigi projekt on juba avalikkuse tähelepanu alla sattunud.