Esileht - Haridusinnovatsiooni keskus - HIK seadmekogu

HIK seadmekogu

Hea HIK ruumide ja tehnika kasutaja!

Kui tahad oma loengut või õppetööd innoveerida, saad seda teha Haridusinnovatsiooni keskuse õpperuumides meie mobiilseid vahendeid kasutades. Broneeringu saad mugavalt edastada VORMI kaudu.

NB! Broneeringusoov kinnitatakse haridustehnoloogi poolt. Kui sul tekib vormi täites küsimusi või sa pole kindel, millised seadmed just sinu jaoks õiged on, võta ühendust: oliver.hainsalu....at....tlu.ee, 6199 858 või tule ruumi T-411.

Tähelepanu! Broneerimine toimub ainult vormi kaudu. Süsteemsuse huvides pole võimalik telefonitsi, suusõnaliselt ega e-kirja teel broneeringut teha. 
CEITER projekti raames soetatud seadmete broneerimiseks kasuta palun vormi mis asub siin.
Kui sa ei tea, milline seade just sinu loengu jaoks parim on, võta julgesti ühendust haridustehnoloog-nõustaja Oliveriga, kes aitab sul parima valiku teha ning on ka abiks seadmete kasutamisel! Kontakteeru oliver.hainsalu....at....tlu.ee, 6199 858 või tule ruumi T-411.

Keskuses on olemas mitmeid erinevaid seadmeid, millest igaühel on oma eeliseid

__thumb_-2-ipad (1).JPG

iPad - ilmselt maailma tuntuim tahvelarvuti, mis on nii lihtsastikasutatav, et enamik inimesi seda ilma kasutusjuhendit vaatamata kasutada oskab. Tahvelarvutil on kaamerad ja internetiühendus. Eeliseks on väga suur valik rakendusi. Suuruselt ja kaalult meenutab tavalist ajakirja. HIK-is on 28 iPad'i.

Iga HIK-is oleva iPad'i peal on olemas järgmised rakendused: QR koodi lugeja ja kirjutaja, Evernote, Dropbox, Azendoo, Google Drive, Simplenote, Prezi, Evernote Peek, Skitch, Edmodo, Flickr, Socrattive (Student ja Teacher) ning Haiku Deck. Kui sul on oma tegevuseks vaja mingit rakendust, mida siin nimekirjas pole, anna sellest vormi kaudu teada!

__thumb_-2-ipadmini.JPG

iPad mini - täpselt samasugune nagu iPad aga pisem, meenutab suuruselt märkmikku. HIK-is on 9 iPad mini’t.

Iga HIK-is oleva iPad mini peal on olemas järgmised rakendused: QR koodi lugeja ja kirjutaja, Evernote, Dropbox, Azendoo, Google Drive, Simplenote, Prezi, Evernote Peek, Skitch, Edmodo, Flickr, Socrative (Student ja Teacher) ning Haiku Deck. Kui sul on oma tegevuseks vaja mingit rakendust, mida siin nimekirjas pole, anna sellest vormi kaudu teada!

__thumb_-2-galaxynote.JPG

Samsung Galaxy Note 10.1 - Puutepliiatsiga kasutatav tahvelarvuti, mille abil saab näiteks joonistada. Sellel on palju erinevaid rakendusi, kaamerad ja lihtne kasutajaliides. Suuruselt meenutab A4 paberit. HIK-is on 12 Samsung Galaxy Note tahvelarvutit.

Iga HIK-is oleva Samsung Galaxy Note’i peal on olemas järgmised rakendused: School Writing, Book Creator, Twitter, Instagram, QR koodi lugeja ja kirjutaja, Evernote, Dropbox, Azendoo, Google Drive, Simplenote, Prezi, Evernote Peek, Skitch, Edmodo, Flickr, Socrative (Student ja Teacher) ning Haiku Deck. Kui sul on oma tegevuseks vaja mingit rakendust, mida siin nimekirjas pole, anna sellest vormi kaudu teada!

__thumb_-2-windowstahvelarvuti.jpg

Microsoft Surface RT - lihtsasti kasutatav tahvelarvuti, millega tuleb kaasa klaviatuur ning millel on kaamera ja mis töötab Windows 8.1 RT operatsioonisüsteemil. HIK-is on 12 Microsoft Surface RT tahvelarvutit.

Iga HIK-is oleva Microsoft Surface RT peal on Office.

__thumb_-2-activboard.JPG

Prometehean ActivBoard - puutetundlik tahvel, millele saab projektoriga kuvada arvutiekraanil olevat. Ta võimaldab arvutis olevatele slaididele digitaalselt joonistada ja kirjutada. Lisaseadmena on võimalus kasutada Promethean ActivSlate puutetundlikku lisalauda, et saaksid vajadusel tahvlile kirjutada kasvõi klassi teisest otsast. Lisaks HIK õpperuumidesse sisseehitatud Promethean ActivBoard tahvlitele on HIKil ka 1 mobiilne Promethean ActivBoard, mida on logistilistel põhjustel võimalik kasutada vaid Terra maja 4. korrusel.

__thumb_-2-activtable.JPG

Promethean ActivTable - spetsiaalselt õppetööks loodud puutetundlik laud, millel on õpetlikud mängud ja muud rakendused. Eriti hea väikeste grupitööde jaoks! HIK-is on 2 Promethean ActivTable nutilauda.

__thumb_-2-activote.JPG

Promethean Activote - hääletussüsteem, kus igal õppuril on oma pult ja 6 valikut. Hääletustulemused kuvatakse otse-eetris õpetaja arvutisse ja sealt vajadusel tahvlile. Kokku võimalik korraga kasutada kuni 32 pulti. Tulemusi on võimalik salvestada ja hiljem analüüsida. HIK-is on üks 32 puldiga hääletussüsteem.

__thumb_-2-activexpression.JPG

Propmethean ActivExpression 2hääletussüsteem, kus iga õpilane saab mobiiltelefoni meenutava puldi abil oma arvamust avaldada. Kokku võimalik korraga kasutada kuni 32 pulti. Kõigi õppurite tulemused on nimelised ning iga vastus on võimalik salvestada, seega saad pärast tundi õppurite tulemusi analüüsida. HIK-is on üks 32 puldiga hääletussüsteem.

__thumb_-2-elmo.JPG

Elmo TT-12 Dokumendikaamera - see on ideaalne lahendus, kui tahad raamatus olevat pilti või lõiku tahvlile kuvada. Kaameral on ka sisseehitatud valgusti ja kaugjuhtimispult, pilt kuvatakse otse-eetris projektori abil tahvlile. HIK-is on pea igas õpperuumis Elmo dokumendikaamera olemas, lisaks on meil 2 mobiilset Elmo TT-12 dokumendikaamerat.

__thumb_-2-flip.JPG

Flip Ultra HD - ülimalt lihtne pisike käsikaamera, millega saab salvestada kuni 2 tunni jagu HD videot. Salvestuvat videot näeb tagaosal ekraanilt ning küljelt välja hüppav USB-liides ühildub iga arvutiga. Eriti hea lahendus, kui soovid videot salvestada, kui kardad, et teised kaamerad on liiga keerulised. Flipi puhul vajuta lihtsalt punast nuppu ja juba oledki filmimees! HIKil on 2 Flip Ultra HD kaamerat. 

HIK Seadmekogus on olemas ka Canon 600D peegelkaarmerad ning erinevaid objektiive.

Lisainfot saad haridustehnoloogilt või broneeringuvormist.