Esileht - Infotehnoloogia osakond - Esmakursuslasele!

Esmakursuslasele!

Ühe esimese asjana on esmakursuslasel kindlasti vaja luua Tallinna Ülikooli kasutajakonto. TLÜ kasutajakonto seob kasutaja isikuandmed tema kasutajatunnusega ülikooli arvutivõrgus ning sellega määratakse kindlaks tema õigused ülikooli infosüsteemide ja arvutivõrgu teenuste kasutamisel. Seega annab kasutajakonto tegemine Sulle ülikooli e-posti aadressi, mis on seotud Gmailiga, kettaruumi ülikooli serveris (Google Drive) ja ligipääsu ülikooli infosüsteemidele (nt ÕIS).

Kasutajakonto on võimalik luua veebikeskkonnas passwd.tlu.ee, kuhu saab sisse logida ID-kaardi ja PIN1-ga. Keskkonda saavad logida isikud järgmisel päeval pärast ülikooli liikmeskonna hulka arvamist (üliõpilaseks immatrikuleerimist, töölepingu sõlmimist). NB! Esmakursuslased saavad veebis luua endale kasutajakonto järgmisel tööpäeval peale käskkirjaga ülikooli vastu võtmist - alates 29.08.2017.

Kasutajakonto aktiveerub selle loomise päeval kell 11.00; 14.00 või 17.00. ÕISi pääseb ka ID-kaardi ja PIN1-ga või mobiil-ID-ga TLÜ kasutajakontot loomata.

Keskkonnas passwd.tlu.ee on võimalik ID-kaardi abil muuta ka ununenud parool.

Rohkem infot TLÜ kasutajakonto kohta leiad siit.