Esileht - Infotehnoloogia osakond - TLÜ kasutajakonto

TLÜ kasutajakonto

Tallinna Ülikooli kasutajakonto seob kasutaja isikuandmed tema kasutajatunnusega ülikooli arvutivõrgus ning sellega määratakse kindlaks tema õigused ülikooli infosüsteemide ja arvutivõrgu teenuste kasutamisel. 

Kasutajakonto on võimalik luua veebikeskkonnas passwd.tlu.ee, kuhu saab sisse logida ID-kaardi ja PIN1-ga. Keskkonda saavad logida isikud järgmisel päeval pärast ülikooli liikmeskonna hulka arvamist (üliõpilaseks immatrikuleerimist, töölepingu sõlmimist). NB! Esmakursuslased saavad veebis luua endale kasutajakonto järgmisel tööpäeval peale käskkirjaga ülikooli vastu võtmist - alates 29.08.2017.

Keskkonnas passwd.tlu.ee on võimalik ID-kaardi abil muuta ka ununenud parool. Peale parooli uuendamist läheb veidi aega, enne kui konto on uue parooliga aktiivne. Lisainfot selle kohta leiab parooli uuendamise lehelt. 

ID-kaardi PIN-koode on võimalik uuendada Politse- ja Piirivalveameti teeninduspunktides (lisainfot leiab siit) või pangakontorites (tasuline, hind umbes 2€).

Inimesed, kel pole ID-kaarti või tekib probleeme konto loomisega, palun pöörduge kasutajate administraatori poole Silva hoone 2. korrusel ruumis S-203.

Kasutajate administraatori vastuvõtuajad:

Brigitta Kivisaar

brigitta.kivisaar....at....tlu.ee
telefon 640 9193
ruum S-203 (Silva maja)
vastuvõtuajad E–R 10.00–12.00 ja 13.00-16.00

Kasutajate administraatori vastuvõtuajad TLÜ Haapsalu Kolledžis:

Mihkel Pulst
telefon 5820 9464 
ruum 202 (meedialabor)
vastuvõtuajad E–R 10.00-13.00 ja 14.00-16.30. 

Olulised veebiaadressid:

Õppeinfosüsteem (ÕIS) ois.tlu.ee  – konto aktiveerub selle loomise päeval kell 11.00; 14.00 või 17.00. ÕISi pääseb ka ID-kaardi ja PIN1-ga või mobiil-ID-ga TLÜ kasutajakontot loomata.

Uute tudengite puhul seotakse kasutajakonto ÕISiga ühe päeva jooksul pärast selle loomist ning tudeng saab ligipääsu kõigile funktsioonidele tudengi rollis. Tudeng kaotab oma õigused ÕISis eksmatrikuleerimise hetkel.

NB! Avast! Free antiviruse kasutajatel võib esineda probleeme ÕIS-i laadimisel. Olukorra lahendamiseks keelata programmi seadetes (Püsikaitse -> Veebikilp -> Põhiseaded) HTTPS scanning/HTTPS kontroll. 

Uute töötajate puhul on pärast kasutaja loomist vajalik võtta ühendust ÕISi administraatoritega ning edastada neile järgmised andmed:

  • nimi
  • kasutajatunnus
  • struktuuriüksus
  • tööülesanded või vajaminevad rollid ja õigused
  • tähtajalise töö puhul ka töö tähtaeg

Need andmed tuleks saata aadressil ois....at....tlu.ee.

e-post: gmail.tlu.ee  – konto aktiveerub selle loomise päeval kell 11.00; 14.00 või 17.00

Paroolivahetus – passwd.tlu.ee

Google kalender gcalendar.tlu.ee ja Google Drive gdocs.tlu.ee

TLÜ Akadeemilise Raamatukogu teadusandmebaaside kasutamine. www.tlulib.ee -> Inforessursid
ezproxy.tlu.ee  – konto aktiveerub kohe pärast loomist.

Kasutajakontode sulgemine:

Vastavalt Tallinna Ülikooli arvutivõrgu kasutamise korrale:

Tallinna Ülikooli kasutajakonto on aktiivne ülikoolis õppimise ja/või töötamise ajal. Peale selle perioodi lõppu kasutajakonto arhiveeritakse ning ligipääsud kontoga seotud teenustele kaovad.

Kasutajakontosid arhiveeritakse kaks korda aastas: mais ja detsembris. Kaks nädalat enne arhiveerimist teavitatakse kasutajat meili teel tema arhiivinimekirja sattumisest.

Kui kasutaja on Google keskkonnas loonud faile (Google Drive ja Google Classroom), mis on jagatud ka teistele kasutamiseks, tuleb need eemaldada või seada omanikuks keegi teine dokumendi kasutajatest. Google Drive-s (sh Google Mail ja Google Calendar) asuvaid faile saab kasutaja varundada teenusega Google Takeout

Kasutajakontot hoitakse arhiivis kaks aastat, peale mida see kustutatakse. Hilisem taastamine ei ole võimalik.