• Kiri Akadeemilise Raamatukogu lugejale: Laenuga kaasneb kohustus

23.03.2018 13:27

Viimasel ajal on päevakorda tõusnud veidi üllatav temaatika – raamatukogu lugejad ei mõista, et raamatute laenutamine on laenamine koos kohustuste ja vastutusega. Teisest küljest puutume igapäevaselt kokku kadunud raamatutega, mida kasutajad lugemissaalidest lihtsalt kaasa võtavad... ilma laenutust registreerimata.

• Tallinna Ülikool kingib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks 100 mõtet

23.02.2018 10:11

Humanitaarteaduste instituudi eestvõttel pani Tallina Ülikool kokku 100 tsitaati, mis sõnastavad meie uurimisvaldkondade kõige paremaid mõtteid.

• Kirjastuselt ilmus Slavica Revalensia 2017. aasta number

13.12.2017 14:23

Slavica Revalensia neljandas numbris ootavad lugejat kümme artiklit. Jelena Kardaši uurimus käsitleb Aleksander Puškini jutustuse „Kirstutegija” (1831) salapäraseimat detaili, „allapoole pööratud tõrvikuga” Amorit ja Aleksander Grišini artikkel vaatleb Andrei Platonovi teostamata jäänud tummfilmi süžeed mustanahalisest Punaarmee sõdurist.

Loe edasi
  • Esitletakse Bingeni Hildegardi "Valik kirju"

22.11.2017 08:49

Reedel, 8. detsembril kell 17 toimub Kirjanike Maja (Harju 1, Tallinn) musta laega saalis Bingeni Hildegardi "Valik kirju" esitlus.

Loe edasi
  • Teadlane teab? Kas teadus on tõde? (Arko Olesk)

09.10.2017 15:25

Vajadusest elada elu teadmisepõhiselt ja langetada otsuseid teadusele tuginedes räägitakse tänapäeval üha enam. Ulmes maalitakse lugejate silmade ette ühiskondi, mida juhivadki teadlased. Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi teaduskommunikatsiooni lektor Arko Olesk nendib aga, et lõplikku tõde ei paku isegi teadus.

• Ülikool arutles Arvamusfestivalil

09.08.2017 14:43

Selleaastasel Arvamusfestivalil lõid Tallinna Ülikooli teadlased kaasa kuues arutelus. Ärksad ja aktiivsed inimesed kogunesid Paides 11.-12. augustil, et üheskoos arutada meie kõigi jaoks olulistel teemadel.

Loe edasi
  • Avatud õppes algas avalduste vastuvõtt

07.08.2017 14:53

3. septembrini on õpihimulistel võimalik esitada avaldusi Tallinna Ülikooli avatud õppesse ja eksternõppesse.

Loe edasi
  • Ülikoolis on veel vabu kohti

04.08.2017 13:30

Tallinna Ülikool kuulutab välja täiendava vastuvõtu viiele bakalaureuse- ja seitsmele magistriastme õppekavale. Avaldusi võetakse vastu SAIS süsteemis 11. - 15. augustini. Vastuvõtueksamid toimuvad 17. augustil.

Laen uudiseid...