Esileht - KOOLITUS - Õpilasakadeemia - Kevadsemestri kursused 2018 - 3D mudelid, visualiseerimine ja printimine

3D mudelid, visualiseerimine ja printimine

• Kevadsemestri õppetöö algab 17.veebruar ja kestab kuni 5.mai.
  • 17.veebruar 2018 toimub infotund.
  • Kevadsemestri lõpuaktus 19.mai 2018

Tänapäeval  on arvutimaailmas üheks olulisemaks eesmärgiks innovaatilistele ja edumeelsetele ideedele rakenduse leidmine.

Eesti koolides on selle peale mõeldud. Üle 50 kooli kasutab Tehnotiigri projekti raames hangitud CNC freespinke, veelgi suurem arve koole omab 3D printereid.

CNC freespingid, mida juhitakse arvutiga, ei ole kasutatavad ainult maailma suurte tootjate tehastes. Neid võib kohata mööblitööstuses, masinaehituses ja mitmel muul tegevusalal paljudes ettevõtetes ka Eestis. 3D printerid ei ole veel päris tavaliseks koduseks seadmeks, aga kindlasti ei ole see aeg väga kaugel. Samuti jõuab tõenäoliselt peagi kätte aeg, kus igaüks võib olla disainer, tootearendaja, kunstnik ning valmistada oma loomingut ise. Mõne vajaliku detaili asendamine kodustes oludes enda looduga, võiks olla jõukohane igaühele.

3D printerit on paljud näinud. Kindlasti mõned ka kasutanud. Ei olegi nii keeruline kui alguses võib tunduda. Tavaliselt proovitakse printida mõnda internetist leitud näidist. Äkki oleks otstarbekam soovitud ese ise luua. Saab just selle mida tahetakse. Kuidas tekib fail, mida saab printida?

Koolituse käigus:

•        Luuakse mudelauto;
  •        skaneeritakse töö autor, ning lisatakse autosse;
  •        luuakse video;
  •        prinditakse loodud mudel.

1. õppepäev: Mudelauto modelleerimine

Toimub: 17.02.2018 kell 14.00
Õppejõud: Kalle Kivi

Programmi Solid Edge kasutamise põhimõtted. Traditsiooniline- ja sünkroonmodelleerimine. Koostu mooduli kasutamine. Otstarbekate modelleerimislahenduste valik. Modelleeritakse automudel programmi Solid Edge abil. Juhendatakse kuidas on võimalik tarkvara saada koduseks kasutamiseks.

2. õppepäev: Mudelauto modelleerimine

Toimub: 3.03.2018 kell 10.00
Koht: T- 302
Õppejõud:  Kalle Kivi

3. õppepäev: Skaneerimine ja 3D printimine

Toimub:  17.03.2018 kell 10.00
Õppejõud: Tanel Toova

3D printimine FDM meetodil 3D printeri ettevalmistamine ja hooldamine, peamised probleemid ja võimalikud lahendused, printimismaterjalide liigid. 3D printeri tarkvara kasutamine 3D skaneerimine Kinecti ja MakerBot Digitizer'i baasil.

Praktilise tööna prinditakse loodud töö.

4. õppepäev: Mudeli visualiseerimine, skaneeritud objekti lisamine ja video loomine

Toimub:  31.03.2018 kell 10.00
Õppejõud: Andrus Rinde

Ülevaade Blender programmist. Modelleerimine. Materjalid, valgus.

Objektide animeerimine skeletiline animeerimine, osakeste (particle) kasutamine. Animatsiooni visualiseerimine videoks.

5. õppepäev: Mudeli visualiseerimine, skaneeritud objekti lisamine ja video loomine

Toimub:  14.04.2018 kell 10.00
Õppejõud: Andrus Rinde

Ülevaade Blender programmist. Modelleerimine. Materjalid, valgus.

Praktilise tööna täiendatakse loodud mudelit, lisatakse mudelile „autojuhiks“ töö autori skaneeritud kujutis.

6. õppepäev: Loodud tööde analüüs.

Toimub:  21.04.2018 kell 10.00
Õppejõud: Kalle Kivi, Andrus Rinde, Tanel Toova

Vaadatakse loodud töid, analüüsitakse leitud vigu ja antakse soovitusi mida oleks saanud paremini teha.

Maksumus: 25 eurot

Arve saadetakse meilile 7-10 päeva pärast kursuse algust. Kui osaleja soovib tühistada registreerimist, palume kirjutada Teele.Ilvest....at....tlu.ee hiljemalt 23. veebruariks. Hiljem või loobumisest mitte teatanu on kohustatud tasuma arve.

Arvestuse (tunnistus ja akadeemiline õiend koos 2 EAP-ga) annavad osalemine vähemalt viies loengus ning vähemalt viis õigeaegselt esitatud kodutööd, mis kinnitavad, et õpilane on loengu materjali omandanud. Iseseisev töö loetakse arvestatuks, kui see on esitatud tähtajaks ning õppejõud näeb, et õpilane on iseseisva töö tegemiseks kasutanud loengus räägitud materjali ning saanud sellest õigesti aru.

Tõendi kursusel osalemise eest annab vähemalt viies loengus kohalkäimine.

Kursuse koordinaator, kelle poole pöörduda õppetööga seonduvates küsimustes:

Kalle Kivi

kivik....at....tlu.ee