Esileht - KOOLITUS - Õpilasakadeemia - Aktiiv

Õpilasakadeemia aktiiv

Grupipilt.jpg

Õpilasakadeemia aktiiv on grupp Õpilasakadeemia vilistlastest, kes korraldavad üheskoos sündmusi, käivad külas koolides ja messidel. Nad on motiveeritud noored, kes tahavad panustada Õpilasakadeemia arengusse. 

Aktiivi liikmed on osalenud erinevatel kursustel ja muudes tegevustes ning on kursis kõikide Õpilasakadeemiat puudutavate küsimustega. Oma kogemuse põhjal oskavad nad kindlasti Sulle rääkida ka muust ülikoolis toimuvast.

Loe, miks meie aktiivikad on osalenud Õpilasakadeemia tegevustes ning küsimuste korral võta nendega julgelt ühendust! 

__thumb_-2-Annabret 2.jpg

Anna-Bret

"Sattusin Õpilasakadeemiasse täiesti juhuslikult ning olen siin, et jääda end täiendama erinevates valdkondades. Kursustelt olen õppinud nii palju uut ja põnevat, mis mulle tulevikus kindlasti kasuks tulevad. Mul on avanenud võimalus kogeda ülikoolielu ning leida uusi sõpru."

Kool: Rakvere Gümnaasium
Klass: 12
E-mail: bretvehik....at....gmail.com

__thumb_-2-Joosep.jpg

Joosep

"Osalen Õpilasakadeemias, kuna see annab võimaluse avardada oma silmaringi ja laiendada oma teadmisi. Õpilasakadeemia on perfektne koht selleks, et tutvuda varakult ülikooli kursustega ja suunata enda tulevikku."

Kool: Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Klass: 10
E-mail: joosepkaan....at....gmail.com

__thumb_-2-Karmen _2.jpg

Karmen

"Õpilasakadeemia ei ole minu jaoks koht, kus õpitakse, vaid see on muutunud mu koduks. Ma ei kujuta ette enam sellist nädalat, kus mu tee ei vii enam Tallinna Ülikooli. Õpilasakadeemias ei leia sa vaid uusi mõtteteri ja selgust õigete vailikute osas. Sa võid leida just selle tee mida mööda ei taha sa kunagi astuda ja inimesed, kes muutuvad elukestvateks sõpradeks. Selline on Õpilasakadeemia."

Kool: Pärnu Koidula Gümnaasium
Klass: G3E (12.klass Euroopa suunal)
E-mail: karmenlusikas900....at....gmail.com

__thumb_-2-kristofer.jpg

Kristofer

"Ma osalesin Õpilasakadeemias kuna mul polnud aimu mida ma peale gümnaasiumit õppida soovin. Arvestades seda, et ma isegi ei teadnud mida ristmeedia tähendada võiks, üllatas mind kursust väga positiivselt. Oli väga hea vaheldus minule igavalt tunduvast gümnaasiumist, kuna sain täpselt seda teha, mis mind ennast huvitas.Ristmeedia kursus andis mulle väga palju ka pluss punkte ülikooli sisseastumisel. Kanditeerides ristmeedia erialale ülikooli astudes tunti mu nägu ära ja mäletati ka mu projekti Õpilasakadeemiast. Aasta 2016 kevadel lõpetasin gümnaasiumi ja sama aasta sügisel astusin sisse Tallinna Ülikooli meedia erialale."

Kool: Tallinna Ülikool, audiovisuaalne meedia (2016 lõpetanud Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi)
Kursus: 2. kursus
E-mail: kristofersakk....at....gmail.com

__thumb_-2-Laura.jpg

Laura K

"Aktiivse noorena otsin tihtipeale uusi väljakutseid ning enesetäiendust. Osalen Õpilasakadeemias, kuna see on võimalus panna jalg ülikooli ukse vahele juba gümnaasiumi ajal." 

Kool: Pärnu Koidula Gümnaasium 
Klass: 12
E-mail: laurakiviselg....at....gmail.com

__thumb_-2-Laura T_2.jpg

Laura T

"Anda gümnaasiumiõpilastele võimalus oma tuleviku üle paremini otsustada on imeline. Olla sellest üks pisike osa - veel imelisem. Kõik need omandatud teadmised ning uued sõbrad on seda aega totaalselt väärt."

Kool: Kadrina Keskkool
Klass: 12
E-mail: lauratervonen1....at....gmail.com

__thumb_-2-Markus 2.jpg

Markus

Õpilasakadeemia on mulle kui sihikindlale ja suurelt unistavale noorele toonud hulga lähemale ülikoolielu ning olnud mulle juba praegu abiks mu tulevikku ja karjääri puudutavate suurte otsuste langetamisel!

Kool: Tallinna 32. Keskkool
Klass: 12, ajaloo ja õiguste aluste õppesuund
E-mail: markus.rosin....at....gmail.com

Terika.jpg

Terika

"Mina osalen Õpilasakadeemias, sest see annab mulle võimaluse õppida asju, mis mind huvitavad, kuid kahjuks ei ole gümnaasiumi õppekavas ega valikainete nimekirjas. Lisaks sellele, on siin väga palju toredaid ja huvitavaid inimesi, kes laupäevahommikud veel paremaks teevad."

Lõpetatud Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium 2017, hetkel vaba aasta.
E-mail: hmterika....at....gmail.com

__thumb_-2-Violeta_3.jpg

Violeta

"Õpilasakadeemias juba kolmandat aastat osa võttes tunnen, et tegelen iseendaga, saavutan iseenda jaoks midagi. Tunne end harida toob kaasa nii palju positiivseid emotsioone ja ainuüksi mõte, et olen enda heaks midagi teinud, on kirjeldamatult palju väärt. Edu nimel tuleb pingutada, tervise ja hinge heaolu nimel tuleb vaeva näha. Sinu vaim tänab Sind, tulevik tänab, tulevikus tänad isegi."

Kool: Tallinna 32. Keskkool
Klass: 12, teatri-humanitaarklass
E-mail: violetaosula....at....gmail.com

Lene

Liitusin Õpilasakadeemiaga, sest tahtsin astuda mugavustsoonist välja ning õppida nii enda kui ka maailma kohta midagi uut ja põnevat. Kuna gümnaasiumiõpilasena pean juba mõtlema, mida tulevikus teha tahan, siis Õpilasakadeemia kursused on selleks kõige nauditavamad ja õpetlikumad. See on ideaalne koht kus end arendada, koguda ainepunkte ja veeta aega koos uute mitmekülgsete inimestega.


Kool: Viimsi Keskkool
Klass: 10, matemaatika-loodussuund
Liisa K.


Võtsin osa Õpilasakadeemia rakenduspsüholoogia kursusest. See andis mulle aimu, kuidas tulla toime erinevates situatsioonides, kuidas karjääri planeerida ja oma tegevusi eesmärgistada. Sain suuna, kuhu edasi liikuda. Tunnen, et sellise õppimise toel on võimalik lihtsamini otsustada, mida tulevikus teha. Leian, et oskaksin Õpilasakadeemia abil suunata noori oma otsuseid lihtsamini vastu võtma ning kui saaksin olla noor, kes aitaks Õpilasakadeemiat arendada, siis oleks see super.
Tahan olla abikäsi, kes aitaks korralda vahepeatuseid, avaaktuseid, lõpuaktuseid.

Liisa U.

Olen 19-aastane Tallinna 32. Keskkooli tegus abiturient, kellele lisaks gümnaasiumi õpingutele jagub aega rahvatantsuks, fitnessiga tegelemiseks, looduses käimiseks, kokkamiseks ja sõpradega mõnusalt aega veetmiseks. Õpilasakadeemiast otsusasin osa võtta eelmise aasta kevadel, kui üks sõbranna vois mind kurssi sellise ettevõtmisega ning koos hakkasime kehakultuuri kursusel käima. Minu arvates pakub õpilasakadeemia suurepärast võimalust keskkooli õpilasel end tuttavaks teha ülikoolis pakutavate õpivõimalustega ning oma suunavalikut kitsendada. Seetõttu olen isegi natuke kurb, et juba gümnaasiumi alguses ma sellise valikuga kursis polnud. Ka selle sügise ristmeedia kursusega jäin vägagi rahule, sest uusi teadmisi sai hulgaga ning samuti sain natuke rohkem selgust, kas selline erialavalik mulle sobiks. Seega on Õpilasakadeemia mulle haridustee vallas juba palju abiks olnud. Seega oleksin väga aldis ka teistele gümnaasiumiõpilastele sellist võimalust tutvustama ning õpilasakadeemia arengusse panustama

Kui oled Õpilasakadeemias osalenud ja soovid ka aktiiviga liituda, siis võta ühendust:

Terttu Maastik

Õpilasakadeemia projektijuht
E-post: terttu.maastik....at....tlu.ee

Telefon: 640 9369