Esileht - ÕPINGUD - Lõpuaktused 2018 - Doktorite promoveerimine

Doktorite promoveerimine

In English
Toimub: 20. oktoobril 2017, kell 12
Koht: Ülikooli aula, Narva mnt 25, III korrus
Doktorite ja juhendajate kogunemine kell 11.30 ruumis T-307. Esmakordsetel professoritel palume tulla ruumi T-307 kell 11.45. 
Doktorinõukogude ja rektoraadi liikmete ning professorite kogunemine kell 11.55 aula ees.

15370261420_5e2d0f271f_o.jpg

Promoveerimine

Doktoreid promoveeritakse doktorinõukogude kaupa. Vastavalt sellele kutsutakse rektor ja nõukogu esimees/esindaja saali ette.

  • Aktusejuht ütleb doktori ja juhendaja nime, doktor ja juhendaja tõusevad püsti, lähevad saali ette ning jäävad näoga külaliste poole seisma. 
  • Aktusejuht loeb ette diplomiteksti. Pärast teksti lugemist surub juhendaja doktori kätt ja läheb istuma toolile, mis on näoga saali suunas.
  • Doktor läheb doktorinõukogu esimehe juurde, kes doktorile diplomi ulatab, seejärel astub rektori ette, kes paneb doktorile kaela spetsiaalselt valmistatud siidsalli, seejärel liigub laua juurde ning kirjutab doktorite raamatusse allkirja.
  • Doktor läheb saali keskele, kummardab ning suundub istuma oma juhendaja juurde toolile, mis on näoga saali poole.

Lõuna

Kell 14 on doktorid, nende juhendajad ja doktorinõukogude liikmed palutud pidulikule lõunale restoranis Alter Ego (Roseni 8). 

Riietus

Riietus aktusel: tume ülikond, daamidel tume kleit või kostüüm.

Sügispidu

Õhtul kell 19 on doktorid, nende juhendajad ja doktorinõukogude liikmed palutud Tallinna Ülikooli Sügispeole

Fotod 

Promoveerimise jäädvustab fotodele ülikooli poolt tellitud fotograaf ning aktusefotosid on võimalik (ca 2 nädalat peale aktuse toimumist) vaadata ja tellida siin lehel. Grupifotode pildistamine toimub 15 minutit peale aktuse lõppu aulas. Pildistamisele ootame doktoreid, nende juhendajaid ja doktorinõukogude liikmeid.

Akadeemilised tavad
  • Promoveerimisaktus algab protsessiooniga rektori, prorektorite, professorite, audoktorite, doktorite ja nende juhendajate sisenemisel ning lõppeb pärast „Gaudeamust”. Protsessiooni sisenemisel ja väljumisel tõustakse püsti.
  • Akadeemilistel sündmustel lauldakse „Gaudeamust”. Üliõpilashümnist lauldakse ülikooli pidulikel sündmustel 1., 3. ja 4. salm.
  • Tallinna Ülikool järgib vana akadeemilist tava, mille järgi avaldatakse heakskiitu jalgade sahistamise, mitte käte plaksutamisega.

Külalised

Kõik on oodatud promoveerimisele värskeid doktoreid õnnitlema. Kutsutavate külaliste arv ei ole piiratud.  Külalistele avatakse aula uksed mitte varem kui 15 minutit enne aktuse algust. Doktorite õnnitlemine toimub peale promoveerimise lõppu aula ees niššis ja Terra õppehoone koridorides.Lisainformatsioon:

Liisa Koppel
telefon: 640 9138
e-post: liisa.koppel....at....tlu.ee