Esileht - Sümfooniaorkester - Dirigendid - Martin Sildos

Martin Sildos

__thumb_-2-martin(2).jpg

Martin Sildos alustas muusikaõpinguid viieaastaselt ja on perekonnas kolmanda põlvkonna muusik. Aastatel 1993–2000 õppis Sildos Tallinna Muusikakoolis löökpille Anto Õnnise õpilasena ja jätkas sama erialaga Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis professor Rein Roosi juhendamisel. 2005. aastal alustas ta õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias löökpillierialal ja töötas aastatel 2004–2007 löökpillimängijana Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. 2010. aastal sai Sildos bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Toomas Kapteni dirigeerimisklassis, pälvides õpingute ajal dirigeerimiseriala üliõpilastele mõeldud Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi (2009). Õppeaastal 2011/2012 jätkas Martin Sildos orkestridirigeerimise õpinguid Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis professor Uroš Lajovici juhendamisel. 2012. aasta juunis sai ta orkestridirigeerimise erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi professor Toomas Kapteni juhendamisel. Martin Sildos on osalenud paljudes dirigeerimise meistriklassides Eri Klasi, Paavo Järvi, Nikolai Aleksejevi, Jan Yngwe, Neeme Järvi, Paul Mägi ja Leonid Grini juhendamisel.

Martin Sildos on dirigeerinud mitmeid sümfooniaorkestreid, sh Eesti riiklik sümfooniaorkester, Vanemuise sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte sümfooniaorkester ja Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Corelli barokkorkester, Eesti Kaitseväe orkester ja PLMF kammerorkester. Ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate solistidega nagu Marius Järvi, Oksana Sinkova, Tengku Ahmad Irfan, Pille Lill ja Oliver Kuusik ning töötanud mitmete kooridega, sh Revalia kammermeeskoor, Nargen Festivali koor, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammerkoor, kammerkoor Noored Eesti Hääled, Eesti Rahvusmeeskoor ja kammerkoor Voces Musicales.

Alates aastast 2013 on Martin Sildos Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri dirigent ja 2014. aasta kevadest on seotud dirigendi/assistendina ka Vanemuise teatriga. Martin Sildos teeb tihedat koostööd ka Corelli barokkorkestriga.

Kirjutatakse

Noor dirigent asub taas hevibändis trummide taha (Tartu Postimees, 23.01.2015)

Delta. Martin Sildos (Klassikaraadio, 27.03.2015)