Esileht

Muuseumiöö Tallinna Ülikoolis

Toimub: 14.05.2016, kell 18:00-23:00
Koht: Tallinna Ülikooli Teadlaste Foorum, Narva mnt 29

Tallinna Ülikooli muuseum lööb Muuseumiööl lained vahtu uudispillidest ja tantsust tekitatud vaatemängu ning põneva loengu-praktikumiga loodushelide toimest inimesele. Helilainete mõju saab proovida ka otse omal nahal, sest katsetada saab vibroaktustilist voodit.

Kell 18 Tallinna Ülikooli muuseumi külastused

Avame uksed ja ootame uudistama Tallinna Ülikooli muuseumi püsiekspositsiooni Silva õppehoones, S107 (Teadlaste Foorumi kõrval).

Kell 19 Loodushelide mõju inimesele

TLÜ Haapsalu Kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse vibroakustika ekspert Ivar Vinkel viib läbi loeng-praktikumi loodushelide toimest inimesele ja selle kasutamisest linnakeskkonnas. Saad väärt teoreetilisi teadmisi ja omandad praktilisi kogemusi loodushelide kasutamiseks psühhofüüsilises regulatsioonis. Lisaks räägib Ivar loodushelide kasutamisest avalikus linnakeskkonnas. Vajalik eelregistreerimine: tlu.ee/muuseumioo.

Vaata Ivar Vinkeli Ühe Minuti Loengut ja loe lisa:


Kell 21 Ino Flamenco

See on interaktiivne improvisatsioonil põhinev heli ja tantsu projekt, kus heli, liikumine ja visuaal sünnivad teineteist mõjutades kohapeal. Tantsib Sofi Aršas, helimeister Erki Kannus.

Avatud on Erki Kannuse näitus Tilinatorium, mis on sündinud veendumusest, et iga inimene, olenemata vanusest, haridusest või andekusest, on võimeline tekitama nauditavaid muusikalisi helilaineid.

Vaata Ino Flamenco etendust Rahvusvahelise Lühifilmide Sleepwalkers avamiselt Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis:

Kell 21 - 23 Vibroakustilise voodi demonstratsioon

Ivar Vinkeli juhendamisel saavad soovijad katsetada Eestis ja kogu maailmas unikaalset vibroakustilist voodit, mis on disainitud TLÜ Haapsalu Kolledžis.

Arvuti kaudu juhitavates kõlarites tekib kindla sagedusega vibratsioon, mis mõjutab inimest. "Uuringud on näidanud, et see mõjutab inimest positiivselt. Kui on tegemist spastikaga, siis ta võtab seda spastikat alla, rahustab ja loob meeldiva enesetunde," rääkis TLÜ tervisedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse direktor Talis Vare. Voodi toimetatakse Tallinnasse Haapsalu väikeettevõte poolt, kes neid litsentsi alusel ehitab.

Vibroakustiline teraapia on ravimeetod, mille puhul kasutatakse madalsageduslikke siinushelisid vahemikus 30 Hz – 120 Hz kombineerituna muusikaga. Eelkõige aitab vibruakustiline teraapia leevendada ja ravida tööstressi ja sellest tulenevaid ning sellega seoses olevaid vaevuseid nagu lihaspinged, kaela-, turja- ja seljavalud, pingepeavalu, migreen, haavandtõbi, suutmatus lõdvestuda, unehäired, kõrgenenud ärrituvus, ärevus, krooniline väsimus, nahaärrituvus jne.

Vaata AK uudiseid:

voodi_v.jpg

Jälgi meid ka Facebookis, et olla uudistega kursis, lugeda lisa ja saada hüva nõu!

Tallinna Ülikooli muuseum

Avatud E - R 11-15
Narva mnt 29. Silva õppehoone, S107

Lisainfo:

Kadri Metsaots
Muuseumi projektijuht
Tel. 640 9202
E-post: kadri.metsaots....at....tlu.ee

Registreeru üritusele