Esileht

Konverents "MyData 2017: Advancing human centric personal data"

Toimub: 30.08.2017, kell 09:30 - 01.09.17 18:00
Koht: Helsingi ja Tallinna Ülikool

30. augustistist 1. septembrini toimub Tallinnas ja Helsingis konverents "MyData 2017: Advancing human centric personal data". Konverents sünnib Tallinna Ülikooli, Aalto Ülikooli, Open Knowledge ja prantsuse digitaalühiskonna mõttekoja FING koostöös ning keskendub inimkesksele andmekasutusele - raamistikule, kus isiklike andmete kogumine ja kasutamine on üksikisiku seisukohalt läbipaistvam ning paremini hallatav kui seni.

Kolmepäevasele konverentsile kogunevad teadlased, ettevõtjad, riigiametnikud ja kodanikuühiskonna esindajad, et arutada isikuandmete majanduse tulevikku.

Eestiski liigub mõtteid suurendada kodaniku kontrolli oma andmete kasutamise üle, mis annaks hoogu ka EL eesistumise perioodi ühele põhiinitsiatiivile teha andmete vaba liikumine Euroopa Liidu viiendaks põhivabaduseks. Miks ja kuidas seda teha, räägib konverentsi avakõnes 30. augustil Eesti CIO Siim Sikkut.

Konverents toimub 30. augustil Tallinna Ülikoolis, 31. augustil ja 1. septembril Helsigis. Programm ja registreerimine on avatud konverentsi koduleheküljel. Jälgi üritust ka Twitteris ja Facebookis

Lisainfo: 

Tanel Mällo

Registreeru üritusele