Esileht

Õppeaasta avaaktus

Toimub: 01.09.2017, kell 12:00-13:00
Koht: Tallinna Ülikooli sisehoov

Ülikooli õppeaasta avaaktus toimub 1. septembril kell 12 ülikooli sisehoovis (Nova maja ees). Akadeemilist pere tervitavad rektor prof. Tiit Land ning Üliõpilaskonna juhatuse esimees, Elina Kersa. Õnnitleme 2017. aasta silmapaistvaid vilistlasi ja uusi emeriitprofessoreid. Aktuse raames sõlmime koostöölepingu Gaia Hariduse Sihtasutusega säästva arengu hariduse edendamiseks Tallina Ülikoolis.

AASTA VILISTLANE 2017
Triin Ruumet (Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut)

Triin Ruumeti tudengifilmid on võitnud hulgaliselt auhindu. Ta on ka esimene Anri Rulkovi preemia laureaat, pälvides selle filmide "Ülevaade psühhoanalüütilisest teraapiast nr 11. näitel", "Põhja" ja "Teisel pool vikerkaart" eest 2012. aastal. Tema esimene täispikk mängufilm „Päevad, mis ajasid segadusse“ valmis 2016. aastal ning on tagasivaade 1990ndate jõmmikultuuri. Film osutus edukaks, kogudes kinodes 62 262 vaatajat ja pälvis ka kriitikute tunnustuse Neitsi Maali auhinna näol, millega Eesti Filmiajakirjanike Ühing tunnistas selle 2016. aasta parimaks Eesti filmiks. Samuti võitis „Päevad, mis ajasid segadusse“ Eesti Kultuurkapitali aastapreemia audiovisuaalse kunsti valdkonnas ja pälvis võidu kuues kategoorias Eest Filmi- ja Teleauhindade (EFTAde) jagamisel. Lisaks on film pälvinud auhindu Karlovy Vary International Film Festivalil žürii eripreemia ning Listapad-Mins International Film Festivali eripreemia noore energia eest.

SILMAPAISTVAD VILISTLASED 2017

  • Jaanika Peerna (Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut)
  • Kaia Iva (Digitehnoloogiate instituut)
  • Kristina Mägi (Haridusteaduste instituut)
  • Helen Tartes-Babkina (Loodus- ja terviseteaduste instituut)
  • Joonas Hellerma (Humanitaarteaduste instituut)

UUED EMERIITPROFESSORID: 
Romi Mankin, Loodus- ja terviseteaduste instituut
Rein Müllerson, Ühiskonnateaduste instituut

Esinevad:

  • Tallinna Ülikooli naiskoor
  • Tallinna Ülikooli meeskoor
  • Tallinna Ülikooli BFMi segakoor

Pärast pidulikku aktust on kõik oodatud tähistama uue õppeaasta algust Hoovipeoga! 
Loe täpsemalt siit

Õppetöö:
1. september on ülikoolis nii tavaline õppetööpäev kui ka tähistatakse pidulikult uue õppeaasta algust. Pidulike sündmuste ajal toimuvad loengud õppejõudude ja loengutes osalevate üliõpilaste kokkuleppel.