Esileht

• TLÜ kehakultuuri tudengid särasid Eesti meistrivõistlustel

21.04.2017 13:53

Tartus toimunud 69. iluvõimlemise Eesti meistrivõistlustel särasid kaks Tallinna Ülikooli kehakultuuri tudengit. Mitmevõistluses kuldmedali teenis Olga Bogdanova. Kolmeaastase vaheaja järel mitmevõistluses kulla võtnud Olga Bogdanova kaksikõde Viktoria jäi neljandaks.

• Thayer: Eesti peaks liituma hübriidohtude keskusega

20.04.2017 14:13

TLÜ ühiskonnateaduste instituudi rahvusvahelise julgeoleku professor Bradley Thayer kirjutab Postimehes, et Eesti valitsuse soovimatus liituda hiljaaegu loodud Euroopa Liidu-NATO Euroopa hübriidohtude oivakeskusega kujutab endast strateegilist eksiarvestust.

• Kasvatusteaduste auhinnad TLÜ teadlastele

20.04.2017 12:38

19. aprillil Tallinna Ülikoolis toimunud üle-eestilisel hariduskonverentsil "Tee tuleviku kooli" tunnustati riikliku kasvatusteaduslike tööde konkursi parimaid töid. TLÜ teadlased, õppejõud ja tudengid olid edukad kõigis kategooriates.

Loe edasi
  • Saarts: Edukas erakond oskab ühiskondlikke lõhesid strateegiliselt ära kasutada

20.04.2017 11:36

20. aprillil kaitses doktoritööd Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi doktorant Tõnis Saarts, kelle töö uuris ühiskondlike lõhede ja tuumkonfliktide mõju Balti riikide erakonnasüsteemidele ja nende kujunemisele. Doktoritöö näitab, et nende riikide ühiskondlik struktuur, demograafilised mustrid ning ajalooline taustsüsteem vormivad olulisel määral erakonnasüsteeme.

• TLÜ Kirjastuselt ilmus Jaan Valsineri raamat

19.04.2017 16:17

Eesti päritolu rahvusvaheliselt tunnustatud psühholoogi ja teadlase Jaan Valsineri ettekannete kogumik “Between Self and Societies: Creating Psychology in a New Key” (“Minu ja ühiskonna vahel: luues uutmoodi psühholoogiateadust”) avab inimeste kultuurikäitumise tagamaid kaasaegse kultuuripsühholoogia vaatepunktist.

• Tulemas ENUTi 20. aastapäevale pühendatud konverents

19.04.2017 13:43

27.-28. aprillil toimub Tallinna Ülikoolis Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) kevadkonverents, mis on pühendatud ENUTi 20. aastapäevale. Konverents võtab kokku ENUTi 20 aasta tegevuse inimõiguste (sh sooline võrdõiguslikkus) kaitsel ja kodanikuühiskonna ülesehitamisel ning seab tulevikusuundi.

• Korvpallinaiskond võidukas

18.04.2017 09:43

18. aprillil peeti Tallinna Ülikooli spordisaalis Eesti naiste korvpalli meistriliiga teine finaalmäng. Ülikooli naiskonna vastu astus FCR Media/ Rapla KK, kellele finaalseeria esimeses mängus tuli 74:79 alla vanduda. Seekord suutsime mänguvõidu endale haarata, skooriga 74:61.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mis on armastus? (Tõnu Viik)

17.04.2017 10:45

Vaatamata müüdile, et pühendumuslik armastus kasvab esialgsest kirest välja iseeneseslikult, nõuab mina-keskse armastuse ületamine püsivust ja teadmisi, leiab Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi direktor Tõnu Viik.

Laen uudiseid...