Esileht

• In memoriam Maimu Laan

18.01.2017 16:42

15. jaanuaril lahkus 95-aastasena saksa keele grand old lady Maimu Laan, Tallinna Pedagoogilise Instituudi saksa keele kateedri juhataja aastatel 1967-1981 ja dotsent aastatel 1981-1993.

Loe edasi
  • Doktoritöö otsis võimalusi õpilaste digiohutusalase kompetentsi tõstmiseks

18.01.2017 09:13

Täna, 18. jaanuaril kaitseb doktoritööd Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi doktorant Birgy Lorenz, kes uuris digitaalse ohutuse valdkonna arengut Eestis ning võimalusi tõsta kooliõpilaste ja neid toetavate täiskasvanute digiohutuse alast kompetentsi. Autor jõudis järeldusele, et Eesti vajab keskset lahendust küberhügieeni taseme tõstmiseks. Tänaseni on probleemile tähelepanu pööratud vaid vabatahtliku töö või Euroopa liidu toetusprogrammide abil.

• Talvekool tõi doktorandid kokku

16.01.2017 15:48

12.-14. jaanuaril toimus Vihula mõisas haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli talvekool. Üle 70 doktorandi koos juhendajatega kogusid nädalavahetuse jooksul inspiratsiooni ühtses, rahvusvahelises ja mõnusas kogukonnas.

Loe edasi
  • Psühholoogia Katseklaasis ehk TLÜ tudengid selgitamas psühholoogilisi protsesse

16.01.2017 13:18

Tallinna Ülikooli magistriõppe psühholoogiatudengid on tulnud välja keskkooli psühholoogia õppekava toetava videomaterjaliga. Audiovisuaalne materjal on mõeldud kasutamiseks psühholoogiatundide läbiviimisel, ning annab ülevaate motivatsiooni, meeleorganite, õppimise ning lapse arengu teemadele. Kokku on neli videot.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mida teeb kriis sotsiaalmeediaga? (Päivi Tampere)

16.01.2017 13:16

Katastroofide ja ühiskondlike kriiside ajal killustub sotsiaalmeedia kasutajaskond viieks, muutes organisatsioonide ja inimeste vahelise suhtluse keerukamaks kui kunagi varem, nendib TLÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi doktor Päivi Tampere.

Loe edasi
  • Haapsalu kompetentsikeskuses saab peagi hinnata selgroo tervist

16.01.2017 10:22

Lähinädalatel hakkab TLÜ Haapsalu Kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskus pakkuma võimalust kontrollida oma lihaseid ja hinnata selgroo tervist. Selleks kasutatakse Eestis unikaalseid aparaate, mida on seni kasutatud vaid teadustöös.

• Tallinna Ülikooli seitse personaalset uurimistoetust

16.01.2017 09:08

Aasta alguses määrati personaalsed uurimistoetused seitsmele Tallinna Ülikooli teadlase projektile. Personaalne uurimistoetus on kõrgetasemelise teadus- ja arendustegevuse projekti rahastamiseks eraldatav toetus.

• Ülikool EASLi juubeliturniiril

13.01.2017 13:04

13. jaanuaril toimus Tartus Eesti Akadeemilise Spordiliidu (EASL) 25. juubeliturniir, millega tähistati ühenduse loomise aastapäeva. Turniiri eesmärk on ergutada ülikoolide töötajate spordiharrastust. Tallinna Ülikool oli esindatud nii meeste kui naiste võrkpalliväljakul, samuti korvpallis ja sõudmises.

Laen uudiseid...