• Tallinna Ülikool sai juurde 26 uut doktorit

20.10.2017 12:42

Reedel toimus Tallinna Ülikoolis doktorite promoveerimine ja siidisallide üleandmine ametisse valitud professoritele. Viimase aasta jooksul ehk eelmisest promoveerimisest alates kaitses ülikoolis doktorikraadi 26 doktoranti ning ametisse valiti kolm uut professorit.

Loe edasi
  • Teadlane teab: miks Eesti suvi läheb aina külmemaks? (Hannes Tõnisson)

16.10.2017 15:23

Mitu aastat kulub kuni mandrilt saartele saab maakerke tõttu juba jala ja kas meie kliima tõepoolest soojeneb? Miks Eesti suvi läheb aina külmemaks ja kas nii jääbki? Teadushuvilist televaatajat vaevanud küsimustele vastab Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi vanemteadur Hannes Tõnisson.

Loe edasi
  • Doktoritöö: ideoloogia on alati mõjutanud koolides õpetatavat ajalugu

16.10.2017 08:50

Täna, 16. oktoobril kaitses doktoritööd Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi doktorant Heiki Haljasorg, kelle töö uuris ajalooõpetamist reguleerivaid ainekavasid ja aineprogramme eesti koolides vahemikus 1874-2016. Töö näitab, et ajalugu kui õppeainet on alati mõjutanud ajastu kontekst.

• Täna esitletakse Katrin Tiidenbergi raamatut

16.10.2017 08:29

Täna, 16. oktoobril kell 16 toimub Viru Keskuse Rahva Raamatus BFMi dotsendi Katrin Tiidenbergi peagi ilmuva raamatu "Ihu ja hingega internetis: kuidas mõista sotsiaalmeediat?" esitlus. Tiidenbergiga vestleb TLÜ sotsioloogiaprofessor Airi-Alina Allaste.

Loe edasi
  • Teadlane teab: kas maailma võiksid valitseda ainult teadlased?

11.10.2017 16:28

Vajadusest elada elu teadmisepõhiselt ja langetada otsuseid teadusele tuginedes räägitakse tänapäeval üha enam. Ulmes maalitakse lugejate silmade ette ühiskondi, mida juhivadki teadlased. Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi teaduskommunikatsiooni lektor Arko Olesk nendib aga, et lõplikku tõde ei paku isegi teadus.

• Ülikooli esindused alustasid võidukalt

10.10.2017 12:27

Tallinna Ülikooli pallimängude mees-ja naiskonnad alustasid edukalt hooaega.

Loe edasi
  • Ilmus Aaro Toomela raamat "Minu Ise areng: inimlapsest Inimeseks"

10.10.2017 11:18

Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi juhtivteadur ning kultuuri- ja neuropsühholoogia professor Aaro Toomela sulest ilmus uus raamat "Minu Ise areng: inimlapsest Inimeseks" (Väike Vanker 2017). "Minu Ise areng: inimlapsest Inimeseks" on põhjalik järg raamatule "Kultuur, kõne ja Minu Ise".

Loe edasi
  • Anto Raukase sulest ilmus "Fosforiit - meie ühine rikkus"

10.10.2017 11:07

Tallinna Ülikooli Ökoloogia Keskuse vanemteaduril Anto Raukaselt ilmus järjekordne raamat "Fosforiit - meie ühine rikkus", kus valgustatakse põhjalikult "fosforiidisõja" ajalugu, fosforiiti kui Eesti kõige tähtsamat maavara ja selle kaevandamise ja kasutamise perspektiive.

Laen uudiseid...