Esileht

• Soveldajale kaks auhinnakohta

22.05.2017 14:47

20. mail toimus Salme kultuurikeskuses uute tantsude konkurss, millest võttis osa ka TLÜ Rahvatantsuansambel Soveldaja, esitades oma juhendaja Elo Undi loodud tantse.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kuidas sünnib riik? (Peeter Järvelaid)

22.05.2017 12:44

Viimastel aastatel on esimese maailmasõjaga tegelevatel ajaloolastel palju tööd, sest kirjastused üle maailma püüavad üksteise võidu avaldada uurimusi, mis seletaksid esimese maailmasõja lugu, räägib Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi õigusajaloo dotsent Peeter Järvelaid.

• Harry Liivrannale Kristjan Raua aastapreemia

19.05.2017 16:50

Reedel, 19. mail anti neljale laureaadile pidulikul tseremoonial üle Kristjan Raua aastapreemiad, nende hulgas pälvis tunnustuse ka TLÜ Akadeemilise Raamatukogu teaduse- ja kommunikatsiooni peaspetsialist Harry Liivrand.

• BFMi segakoor festivalil Liibanonis

19.05.2017 11:31

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi segakoor osaleb Liibanoni teisel rahvusvahelisel koorifestivalil.

• TLÜ arheoloogia teaduskogu ja EPAM tähistasid Muuseumiööd

19.05.2017 09:01

20. mail tähistati kõikjal Eestis Muuseumiööd. Sel puhul avasid kõigile huvilistele uksed ka Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu ja TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseum (EPAM).

• Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni peadirektor Tallinna Ülikoolis

16.05.2017 15:33

Reedel, 26. mail külastab Eestit kui peatset Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariiki Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) peadirektor William L. Swing, kes peab visiidi raames ka avaliku loengu Tallinna Ülikoolis. Arutletakse maailma rändeolukorra ja riikide ees seisvate väljakutsete üle.

Loe edasi
  • Doktoritöö uuris linna kujutamist eesti proosakirjanduses

16.05.2017 10:59

16. mail kaitses doktoritööd „Kuidas kirjutada linna. Eesti proosa linnamaastik aastail 1877–1903” Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi doktorant Elle-Mari Talivee. Autor otsis töö käigus vastust küsimustele, kuidas, miks ja kes kujutas linna eesti proosakirjanduses ajal, kui hoogustus linnastumisprotsess – 19. sajandi lõpukümnendeil ja 20. sajandi alguses.

Loe edasi
  • Näitus "Arheoloogia sees ja väljas"

16.05.2017 09:46

Tallinna Ülikooli kampuse Astra foorumis on avatud näitus "Arheoloogia sees ja väljas", mis tutvustab TLÜ arheoloogia teaduskogu varasid ja põhitegevusi, milleks on Eesti kõige suurema arheoloogiakogu säilitamine, hoidmine ja uurijatele kättesaadavaks tegemine.

Laen uudiseid...