• Janne Rits valiti rahvuskoondise treeneriks

22.03.2017 14:27

Eesti korvpalliliidu juhatus valis Eesti rahvusnaiskonna peatreeneriks Tallinna Ülikooli naiskonna juhendaja Janne Ritsi. Ülejäänud kandidaadid olid Andres Sõber, Indrek Ruut ja Howard Frier.

• Ülikoolis arutletakse Iisraeli-Palestiina konflikti üle

22.03.2017 11:17

Tallinna Ülikooli Väitlusklubi korraldab 31. märtsil paneeldiskussiooni "Palestiina või Iisrael - kummal poolel on õigus?". Juba ligi 70 aastat kestnud ning hulganisti süütuid ohvreid nõudnud Palestiina ja Iisraeli konflikt on viimati küll päevakorrast hajunud, ent sellele vaatamata üks suuremaid rahvusvahelise julgeoleku mõjutajaid.

• XII noorte laulupeo solistikonkursi võitis TLÜ Sümfooniaorkestri II viiul

21.03.2017 09:53

Eeloleval suvel toimuval XII noorte laulupeol astub segakooride ees lavale 19-aastane Indra-Mirell Zeinet, kes võitis laulupeo solistikonkursi. Ta esitab ühena neljast solistist Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmenti laulu “Isamaa ilu hoieldes”. Indra-Mirell kuulub muuhulgas ka Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestrisse ja laulab BFMi segakooris.

• Panusta kvaliteetse elu pikenemisse

20.03.2017 12:31

Uue eakuse rahvakogu on otsimas ideid, kuidas inimesed tulevikus võimalikult kaua ja õnnelikult töötaksid, õpiksid ja elaksid. 29. märtsil kell 12 koguneme Tallinna Ülikoolis üheskoos arutama, kuidas saaks riik aidata kaasa kvaliteetse eluea pikenemisse.

• Toimus Eesti esimene Ajutaju nädal

20.03.2017 10:00

13.-19. märtsil toimus Eestis esmakordselt Ajutaju nädal, mille raames toimusid Tallinna Ülikoolis mitmed aju ja selle tervist käsitlevad ettekanded, huvilistel oli võimalus vaadata SuperNova kinos ajuhäiretest filme ja külastada näitust "Ajutaju". Ajutaju nädala eesmärk oli tähtsustada aju tervist ja tutvustada viimase aja saavutusi neuroteaduses.

• Elutööpreemia Tiina Hiobile

19.03.2017 12:17

Tänavusel Kuldmunade jagamisel ehk reklaami, turunduse ja parimate PR-praktikate auhinnagalal tuli rõõm Tallinna Ülikooli eriti väärikal moel: elutöö preemiaga pärjati unikaalse reklaami ja imagoloogia õppekava looja, kommunikatsiooniõppe arendaja ja tudengite poolt palavalt armastatud reklaamiteooria lektor Tiina Hiob.

• Tallinna Ülikooli kirjanduspreemia võitsid Kaschan, Monticelli ja Vadi

17.03.2017 11:11

Algupärase kirjandusteose kategoorias võitis Berit Kaschan debüütkoguga "Ma naeran magades" (Verb) ning tõlketeose kategoorias Daniele Monticelli Lennart Meri teose "Hõbevalge" ("Bianco Argento", Gangemi Editore) tõlkega itaalia keelde. Parima lühipublikatsiooni auhinna pälvis Urmas Vadi Vikerkaares (2016, nr 4/5) ilmunud novelli "Auhind" eest.

• Tuhat koolinoort Tallinna Ülikoolis

16.03.2017 10:03

16. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis avatud uste päev, mille tegevustes osalemisest andis teada enam kui tuhat noort Eesti eri paigust.

Laen uudiseid...