Esileht

• ETAg ootab kandidaate kasvatusteaduslike tööde riiklikule konkursile

20.02.2018 13:06

2018. aasta kasvatusteaduslike tööde riiklikule konkursile saab töid esitada kuni 15. märtsini. Konkursi preemiafond on 8100 eurot. Preemiad antakse üle 24. mail Tartus toimuval hariduskonverentsil.

• TLÜ Kirjandusauhinnal rekordiliselt kandidaate

19.02.2018 12:39

Tallinna Ülikooli kirjandusauhinnale esitati kolmes kategoorias 29 kandidaati, neist 15 on nomineeritud algupärase ilukirjandusteose kategoorias. Lisaks antakse preemia ilukirjandusliku tõlke ja lühipublikatsiooni kategoorias.

• Tiit Land: Eesti vajab tarka juhtimist

19.02.2018 12:08

19. veebruaril toimunud MTÜ Polis ja partnerite foorumil „Eesti riik ja omavalitsused – 100 aastat“ esines kõrgete riigitegelaste kõrval ettekandega ka Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land.

• Tänavune talvekool lõi rekordeid

19.02.2018 11:32

8.-26. jaanuaril toimus üheksas rahvusvaheline talvekool Tallinn Winter School. 2018. aasta talvekool oli seni toimunutest kõige suurem ja rahvusvahelisem - kuuel rahvusvahelisel kursusel oli kokku 87 osalejat 30 riigist. Kõige rohkem oli osalejaid Lõuna-Koreast, Venemaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

Loe edasi
  • Teadlane teab: Kas hiina keel on keeruline? (Jekaterina Koort)

19.02.2018 10:46

Kui soovitakse anda iseloomustus millelegi, mis tundub mõeldamatult keeruline või arusaamatu, öeldakse tihti: “Raske nagu hiina keel”. Kas hiina keel on tõesti nii raske? "Jah ja ei," vastab Tallinna Ülikooli Konfutsiuse instituudi direktor Jekaterina Koort.

• Edu & Tegu koolitused kevadel 2018

19.02.2018 09:44

Head ettevõtlus- ja majandusõpetaja! Olete oodatud kevadel 2018 programmi Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel (Edu & Tegu) raames toimuvatele koolitustele.

• Eneken Laanes pälvis ajakirja Keel ja Kirjandus aastaauhinna

16.02.2018 12:41

Humanitaarteaduste instituudi võrdleva kirjandusteaduse ja kultuurianalüüsi dotsent Eneken Laanes pälvis ajakirja Keel ja Kirjandus aastaauhinna kirjandusteaduse valdkonnas artikli “Trauma keelde tõlgitud“ eest.

• BFMi Tiina Andreas nomineeriti Islandi filmi- ja teleauhinnale EDDA

14.02.2018 17:41

Tiina Andreas helistuudiost Film Audio ning BFMi helisalvestuse ja -režii dotsent on nomineeritud filmiga “Luik” ("Svanurinn") parima helirežii kategoorias filmi- ja teleauhinnale EDDA. Mängufilm “Luik” on Islandi-Saksa-Eesti koostööfilm, mille Eesti-poolne produktsioonifirma on Kopli Kinokompanii, produtsent on BFMi filmiproduktsiooni dotsent Anneli Ahven.

Laen uudiseid...