Esileht

• Ülikool tunnustas parimaid üliõpilastöid

25.04.2018 10:02

24. aprillil anti üle auhinnad Tallinna Ülikooli üliõpilaste teadustööde konkursi võitjatele. 2016/2017. õppeaasta parimad bakalaureuse- ja magistritööd ning teaduspublikatsioonid valiti viies ülikooli fookusvaldkonnas: haridusuuendus, digi- ja meediakultuur, kultuurilised kompetentsid, terve ja jätkusuutlik eluviis, ühiskond ja avatud valitsemine.

• Järvelaidist saab Kasahstanis prorektor

25.04.2018 09:56

Tallinna Ülikooli õppejõud, õigusajaloolane Peeter Järvelaid kutsuti tööle Kasahstani Vabariiki, kus ta hakkab pidama Taldõkurgani Riikliku Ülikooli teadus- ja innovatsiooniprorektori ametit.

• Hõbeakadeemial edukas hooaeg

25.04.2018 09:54

4. mail toimub TLÜ Rakvere kolledži Hõbeakadeemia 3. hooaja lõpuloeng, ka antakse pidulikult üle tunnistused. Loengu peab Rakvere kolledži vilistlane ja praegune linnapea Marko Torm, kes kõneleb Rakvere arengutest.

• ÜTI tippkeskuse teadlased tõid koju Eesti esimese COST projekti

24.04.2018 11:57

COST on Euroopa vanim teaduse ja tehnoloogia valdkonna ühendus, mille eesmärk on soodustada interdistsiplinaarset koostööd ning lähendada teadlas- ja poliitikaringkondi. ÜTI tippkeskuse koostatud projekt on esimene, mida juhitakse Eestist.

Loe edasi
  • Doktoritöö käigus disainiti e-õppe arhitektuur teadus- ja haridusvõrgustikele

23.04.2018 17:11

Täna, 24. aprillil kaitseb oma doktoritööd Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi doktorant Mohd Salim Saay, kes disainis e-õppe arhitektuuri, mis toetub riiklikele teadus- ja haridusvõrgustikele (NREN).

Loe edasi
  • Teadlane teab: Mis on poliitilised skandaalid? (Mari-Liis Jakobson)

23.04.2018 15:32

Igapäevakeeles oleme harjunud skandaalideks nimetama igasuguseid tegusid ja väljaütlemisi, mis meie meeli erutavad, kuid teadlastel on välja töötatud üsna täpsed definitsioonid, mudelid ja klassifikatsioonid skandaalide uurimiseks, teab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson

• Tallinna Ülikooli esimene digitaalsete kultuuriandmete suurgrant

23.04.2018 08:05

Tallinna Ülikooli projekt “Kultuuriandmete analüüs" (Cultural Data Analytics, CUDAN) on Eesti esimene teadusprojekt humanitaarteaduste valdkonnas, mida Euroopa Komisjon otsustas rahastada Horisont 2020 European Research Area õppetooli (ERA Chair) programmist 2,5 miljoni euroga. Tegemist on interdistsiplinaarse digikultuuri uuringute projektiga, mille keskmes on kultuurilised suurandmed, nende analüüs ja vastutustundlik kasutamine.

• Doktoritöö toetab IT-kutseharidust arengumaades

23.04.2018 08:00

Täna, 23. aprillil kaitseb doktoritööd Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi doktorant Mohammad Hadi Hedayati, kes uuris võimalusi IT-kutsehariduse õppekavade arendamiseks arengumaades.

Laen uudiseid...