Esileht

• Haapsalu massaaživoodi on teel India turule

20.01.2017 10:37

Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ja akadeemilised üksused osalesid TLÜ teadlaste 14 teenusega kuue avalik-õigusliku ülikooli koostööfestivalil "Õigel ajal õiges kohas". Nende hulgas esitleti TLÜ Haapsalu Kolledzi vibroakustika valdkonna teenuseid. Hiljuti sõlmis Haapsalu ärimehe Priit Aigro firma SMARTdo OÜ lepingu India tervisetehnoloogia keskuse InnovatioCurisega, kes hakkab sealsel hiigelturul vibroakustilist massaaživoodit healBED reklaamima.

• Doktoritöö: Eesti sõjaaegsed karikatuurid ei olnud olemuselt propaganda

20.01.2017 09:08

20. jaanuaril kaitses doktoritööd Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi doktorant Antonia Nael, kes analüüsis sõdadevahelisel perioodil eestikeelses ajakirjanduses ilmunud karikatuure ja nendes „vaenlase“ kuju tekkimise protsessi. Selgus, et karikatuurides ei ole võimalik rääkida propagandast selle sõna täielikus mõttes.

• ERV Eesti kontaktpunkt start-up viisast ja Kanada kogemusest sisserändajatega

19.01.2017 13:07

Tallinna Ülikooli Euroopa rändevõrgustiku Eesti kontaktpunkt avaldas hiljuti meediaväljaannetes kaks sisserännet käsitlevat artiklit. Postimehes ilmus Euroopa rändevõrgustiku eksperdi Ave Laureni artikkel, milles ta selgitab välistalentide värbamist ja start-up viisat kui olulist aspekti Eesti kui konkurentsivõimelise digiriigi arenemisel. Sirbist võib lugeda intervjuud aasta lõpus Euroopa rände­võrgustikku külastanud Kanada Queen’s University sisserändepoliitika professori Naomi Alboimiga.

• In memoriam Maimu Laan

18.01.2017 16:42

15. jaanuaril lahkus 95-aastasena saksa keele grand old lady Maimu Laan, Tallinna Pedagoogilise Instituudi saksa keele kateedri juhataja aastatel 1967-1981 ja dotsent aastatel 1981-1993.

Loe edasi
  • Doktoritöö otsis võimalusi õpilaste digiohutusalase kompetentsi tõstmiseks

18.01.2017 09:13

18. jaanuaril kaitses doktoritööd Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi doktorant Birgy Lorenz, kes uuris digitaalse ohutuse valdkonna arengut Eestis ning võimalusi tõsta kooliõpilaste ja neid toetavate täiskasvanute digiohutuse alast kompetentsi. Autor jõudis järeldusele, et Eesti vajab keskset lahendust küberhügieeni taseme tõstmiseks. Tänaseni on probleemile tähelepanu pööratud vaid vabatahtliku töö või Euroopa liidu toetusprogrammide abil.

• Talvekool tõi doktorandid kokku

16.01.2017 15:48

12.-14. jaanuaril toimus Vihula mõisas haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli talvekool. Üle 70 doktorandi koos juhendajatega kogusid nädalavahetuse jooksul inspiratsiooni ühtses, rahvusvahelises ja mõnusas kogukonnas.

Loe edasi
  • Psühholoogia Katseklaasis ehk TLÜ tudengid selgitamas psühholoogilisi protsesse

16.01.2017 13:18

Tallinna Ülikooli magistriõppe psühholoogiatudengid on tulnud välja keskkooli psühholoogia õppekava toetava videomaterjaliga. Audiovisuaalne materjal on mõeldud kasutamiseks psühholoogiatundide läbiviimisel, ning annab ülevaate motivatsiooni, meeleorganite, õppimise ning lapse arengu teemadele. Kokku on neli videot.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mida teeb kriis sotsiaalmeediaga? (Päivi Tampere)

16.01.2017 13:16

Katastroofide ja ühiskondlike kriiside ajal killustub sotsiaalmeedia kasutajaskond viieks, muutes organisatsioonide ja inimeste vahelise suhtluse keerukamaks kui kunagi varem, nendib TLÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi doktor Päivi Tampere.

Laen uudiseid...