Esileht

Digipöörde koolitusi veab Informaatika Instituut

20.05.2014

Samsung Electronics Balticsi ja Tallinna Ülikooli algatatud Eesti kooliuuendusprogrammi Digipööre laekus avaldusi 43 koolist, kelle hulgas oli nii maa- kui linnakoole, väikseid ja suuri koole, alg- ja põhikoole ning gümnaasiumeid. 

Digipöörde haridus- ja tehnoloogiaekspertidest koosnevat žüriid ootab raske otsus, sest tänavu pääseb projektis osalema vaid kaheksa kooli. "Žüriil on nüüd palju tööd, sest häid kandidaate on palju rohkem kui kaheksa," ütles TLÜ Informaatika Instituudi haridustehnoloogia keskuse juht ja Digipöörde koolitusjuht Mart Laanpere (pildil).

Mart Laanpere.

Žürii valib pilootkoolid välja 28. maiks, lähtudes neljast kriteeriumist. Arvesse võetakse koolide varasemaid kogemusi tehnoloogia õppetöös rakendamisel, programmis osaleva meeskonna pädevust ja varasemat kogemust kooliuuendusprojektide elluviimisel. Arvesse võetakse ka esitatud visiooni, kuidas oma kooli õppetöös nutiseadmeid süsteemselt rakendada.

Digipööre on kooskõlas Eesti elukestva õppe strateegiaga ja märkimisväärse tähtsusega Eesti haridussüsteemi edendamisele.

Mart Laanpere 

Koolitusprogrammi käigus õpetatakse pilootkoolide meeskondadele digiinnovatsiooni juhtimist kooli tasandil. Lisaks õpitakse, kuidas ise luua ja rakendada digitaalset õppevara nutiseadmetel ning koostada digiturvalisusega seotud reegleid. Pilootkoolid saavad ise otsustada, kas võtavad digipöörde ette ühes kooliastmes, ainevaldkonnas või õppesuunas.

Koolitusi viivad läbi Tallinna Ülikooli Informaatika Instituudi teadlased digitaristu, õppevara ja meetodite arendamisel kooli enda valitud rakendusmudeli kohaselt. Viie kuu jooksul korraldatakse kokku neli koolituspäeva ja kolm veebiseminari. Koolituspäevad toimuvad nii Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni Keskuses kui Samsungi akadeemias Mektory.

Kool, kes viib muutuse digitaalse tuleviku suunas läbi kõige edukamalt, saab aasta lõpul auhinnaks 10 000 euro väärtuses Samsungi digiseadmeid.

Digipööre.

Rohkem informatsiooni Samsungi algatatud digitulevikuks ettevalmistamise programmi kohta leiad aadressilt www.digipööre.ee