Esileht

Tallinna Ülikooli Meeskoor tähistab 15. juubelisünnipäeva

17.05.2014

15 aastat tagasi võtsid dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard nõuks Eesti meeskoorimaastikul suuri muutusi ellu viia. Nad käisid läbi hulgaliselt Tallinna gümnaasiume, et leida noori laulumehi. Parimad nopiti välja ning nendega koos asutati uus kollektiiv – Tallinna Noorte Meeskoor. Aasta hiljem jätkati tollase Tallinna Pedagoogikaülikooli, praeguse Tallinna Ülikooli meeskoorina.

“Kes sattus koori ema käsul, kes seepärast, et muusikaõpetaja oli diplomaat, kes isiklikust uudishimust, aga kõigi jaoks, kuigi alguses märkamatult, oli see algus millelegi suurele,” kirjeldas tollaseid emotsioone Tallinna Ülikooli meeskoori peadirigent ja asutaja Jüri Rent.

Tänast Eesti meeskoorimaastikku iseloomustab Jüri Rent  järgmiselt: “Koorid vähenevad ja vananevad ning osa lõpetab tegevuse, kuid õnneks on ülikoolide juures praegu väga võimekad koorid. Ülikoolide juures tegutsevad Eesti parimad koorid, ma ei pea silmas ainult meeskoore vaid ka nais-, kammer- ja segakoore.”

Rent tunnistab, et mehi, eriti aga noori mehi on raske koori meelitada. Kuidas Tallinna Ülikooli Meeskooril õnnestub oma kollektiivi uusi lauljaid saada?  Peadirigent annab oma retsepti: “Koori repertuaar ja tegevus peavad olema nii huvitav, et see tõmbaks mehi koori.”

Tallinna Ülikooli Meeskoor on neljakümnest laulumehest koosnev aktiivne seltskond, mida on läbi aastate juhtinud dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard. Koori muusikaalaste tegevuste hulka kuuluvad ülesastumised ülikooli aktustel ja tähtsündmustel ning palju muud põnevat.  Meeskoor on jaganud lava Kaire Vilgatsi, Marvi Vallaste, Tõnis Mäe, Tanel Padari, Eda-Ines Etti, Lenna ja paljude teistega. Esinemispaikadeks on olnud väikesed puukirikud ja koolihoovid kuni suurte katedraalide ja kontserdisaalideni välja. Koor on teinud kaasa nii süldipidudel kui ka laulnud ooperit. Läbi aastate on koor võitnud nii kuldmedaleid Soomest ja Tšehhist kui ka eripreemiaid, näiteks kõige meelelahutuslikuma etteaste eripreemia Leedust.

Kooriliikmed on aktiivsed ka mujal kui muusikas. Koori eestvedamisel toimuvad nii piljardi- kui ka bowlinguturniirid, mängitakse pokkerit ja sõidetakse karti. Suviti mängitakse jalgpalli ja võrkpalli. Korraldatakse saunaõhtuid, jõulupidusid ja suvepäevi nii koori siseselt kui ka koos teiste sõbralike kollektiividega.

Tallinna Ülikooli Meeskoor annab juubelikontserdi

Laupäeval, 17. mail kell 18.00 annab Tallinna Ülikooli meeskoor Tallinna Ülikooli aulas oma juubelikontserdil "Kool on on läbi! Ma olen juba 15". Kontserdil teevad kaasa ka solist Kaire Vilgats, Politsei- ja Piirivalveorkester, rahvatantsurühm “Soveldaja” ning hulgaliselt meeskoori vilistlasi. Ettekandmisele tuleb nii uuemat koorimuusikat kui ka vanu häid lugusid. Eriliseks maiuspalaks on Arvi Miido seades popurrii Raimond Valgre lugudest, mille koor kannab ette koos orkestriga. Vägesid juhatavad Arvi Miido, Hando Põldmäe, Jüri Rent ja Indrek Vijard. Sissepääs on 5 eurot.

Kontserdile järgneb:

Kell 20.00 avatakse Astra maja Teadlaste Foorumis Tallinna Ülikooli meeskoori tegevust tutvustav näitus "Ma olen juba 15".

Kell 21.00 on kõik huvilised oodatud Astra maja auditooriumisse A121 kuulama rekreatsioonikorralduse lektori Kaarel Zilmer avalikku loengut "Koorilaul kui rekreatiivne tegevus"