Esileht

Ilmus ühiskonnateaduste instituudi teadusajakiri East-West Studies

27.12.2016

Ilmus ühiskonnateaduste instituudi õiguse suuna teadusajakirja East-West Studies seitsmes number.

East-West Studies on eelretsenseeritav rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga ajakiri, mille eesmärgiks on tuua kokku erinevate sotsiaalteaduslike valdkondade spetsialistid – filosoofid, politoloogid, psühholoogid, majandusteadlased, rahvusvaheliste suhete ning teiste valdkondade sotsiaalteadlased, kelle huvid ületavad geograafiliste regioonide piirid.

Käesoleva numbri lugejad saavad ülevaate väga laia spektriga teemavaldkondadest – massimeedia reguleerimisest, naiste rollist rahulepetes, sõjalisest jõust rahvusvahelistes suhetes, tsiviil- ja kohtumenetlusest, aga ka spetsiifilisemalt ettevõtlusvabadusest ja vedelast kütusest, kogukondlikest praktikatest Eesti hoolekandeasutustes ja postmodernistlikust monumentaalkunstist. Geograafilistest piirkondadest on kajastatud Hiinat ja selle majanduslikku sõltumatust ning Armeenia vaimse tervise poliitikat. Muuhulgas on võimalik on tutvuda ka prantsusekeelse artikliga institutsionalismist ja põhiseadusest.

Seekordse numbri toimetajad on ajakirja peatoimetaja, Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi rahvusvahelise õiguse ja poliitika juhtivteadur Rein Müllerson ning inimõiguste professor Mart Susi.

Loe ajakirja uusimat numbrit siin