Esileht

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajate hulgas kaks TLÜ teadlast

04.01.2017

4. jaanuaril toimus Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) asutamiskoosolek. Kogunesid 29 silmapaistvat noort teadlast, kelle hulgas Tallinna Ülikooli ökoloogia keskuse vanemteadur Hannes Tõnisson ning BFMi sotsiaalmeedia ja visuaalkultuuri dotsent Katrin Tiidenberg.

Hannes Tõnisson on TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi ökoloogia keskuse vanemteadur. Ta on uurinud rannajoonte ja rannamoodustiste muutusi viimase sajandi jooksul ning tormisuse kõikumist viimaste aastatuhandete jooksul. Tõnisson on juhtivspetsialist rannageoloogia valdkonnas ning tal on silmapaistev kogemus rakendusteaduslike projektide juhtimises. Vaata ka tema 1-minuti loengut, mis selgitab, miks Saaremaal asuv Kiipsaare majakas, mis oli kunagi keset kuiva ja liivast poolsaart, asub nüüd 50 meetri kaugusel meres.

Katrin Tiidenberg on TLÜ sotsiaalmeedia ja visuaalkultuuri dotsent ning järeldoktor Aarhusi ülikoolis. Tiidenberg uurib inimeste identiteeti ja visuaalset enesepresentatsiooni sotsiaalmeedias. Samuti uurib ta normatiivsust ja normidele vastuhakku internetis. Vaata ka 1-minuti loengut, kus ta arutleb selfide üle - kas tegemist on nartsissismi või eneseväljendusega? 

Lisaks on asutajaliikmete hulgas ka TLÜ eripedagoogika lektor Anneli Veispak, kes on järeldoktorant Leuveni ülikoolis.

Teadusuudiste portaal Novaator annab ülevaate ka teistest Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliikmetest.