Esileht

Algas Negavati ideekorje!

03.02.2017

Alates 3. veebruarist saab hakata esitama ideid energia- ja ressursisäästu konkursile Negavatt. Neljandat korda toimuvale konkursile on oodatud tudengite nutikad ideed, mis aitavad kõrgkoolis või selle linnakus säästa energiat ja ressursse. 

Negavatile esitatava idee puhul võib tegu olla nii tehnoloogilise insenerlahendusega ülikooli energiasäästlikumaks muutmisel kui ka lihtsa, kuid nutika ideega tarbimisharjumuste ümberkorraldusel. Lisaks elektri või soojuse kokkuhoiule on võimalik energiat säästa ka teistes valdkondades nagu transport, toit, riided või muud ressursid. 

Kel aga ideid napib, siis tänavune Negavatt pakub ühe fookusena välja vee- ja toiduga seotud teemad. Kust on pärit sinu ülikooli kohviku tooraine või mis saab edasi kasutatud teepakkidest või kohvipaksust? Selleaastase Negavati peasponsor Paulig kutsub mõtlema laiemalt just kohviga seotud teemadel – kohvipuru, kohvipaks, kohvimasinad, kohvitopsid, -kaaned, segamispulgad, uudne kohvivalmistusviis või järjekorrad kohvikutes – kohv pakub ressursisäästuks mitmeid ideid! 

Konkursile on oodatud osalema ka kõrgkoolide ülesed koostööprojektid ehk meeskonda saab vabalt kaasata ka sõpru, kes õpivad teistes ülikoolides. Ideid oodatakse ka kutsekoolide noortelt. 

Esita oma idee ning võida kuni 10 000 eurot selle teostamiseks! Ideede esitamiseks on aega 3. märtsini. Loe lisaks Negavati koduleheküljelt ja Facebookist

Vaata ka konkurssi tutvustavat eestikeelset ja venekeelset videoklippi.  

Lõppude lõpuks on head ideed vaid need, mis mõtetest kaugemale jõuavad! 

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist.