Esileht

2016. aasta oli TLÜ Sümfooniaorkestrile edukas

13.02.2017

Möödunud aasta oli Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestrile eriti põnev ja tegus, tuues endaga nii suuri kui väiksemaid ettevõtmisi. Kokku esines orkester 20 korral, olles sellega Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aktiivseim kollektiiv. Toome teieni ülevaate mullu toimunud üritustest ja sündmustest.

Aasta sai alguse väga suure menuga Virumaa uusaastakontserdil Rakvere rahvamajas. Sellele järgnes kohe orkestri 50. esinemine VII noorteorkestrite festivalil Estonia kontserdisaalis, kus osaleti ka XII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite kava ettekandmisel. Koostöös solistide Kaire Vilgasti ja Kalle Sepaga anti märtsis meeleolukad kontserdid nii ülikooli perele Tallinna Ülikooli päeval kui ka Tallinna vähekindlustatud perede lastele Estonia kontserdisaalis. Mitmekesise ja põneva kavaga astuti üles ka Kalamaja Päevade lõppkontserdil rohkearvulise publiku ees, solistideks Andreas Lend, Liisi Koikson ja Andero Ermel.

TLÜ Sümfooniaorkestri üks olulisem ettevõtmine oli vokaalsümfooniliste suurvormide „Carmina Burana“ ja „Saatuse laul“ ettekandmine nii Eestis kui ka Hollandis. Traditsioonilisest sümfooniaorkestri suurest volbrikontserdist kujunes 2016. aastal suurejooneline rahvusvaheline koostööprojekt, millesse olid kaasatud Nijmegeni üliõpilaskoori (Holland) kõrval ka Tallinna Ülikooli meeskoor, naiskoor ja BFM segakoor, koreograafia eriala üliõpilased ja vilistlased Elo Undi juhendamisel. Üheskoos tuli ettekandmisele Carl Orffi kantaat „Carmina Burana“, kus solistideks olid Maria Listra, Atlan Karp ja Valter Soosalu. Kontserdi salvestasid lõputööna BFM-i audiovisuaalse meedia üliõpilased ja see on veel praegugi nähtav Delfi TV vahendusel. Oktoobri lõpus tuli koostöös segakooridega HUIK! ja Estonia Seltsi Segakoor ettekandele Brahmsi „Saatuse laul“, mille esmaettekandest möödus 145 aastat.

Mullu hoogustus ka Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri muusikute tegutsemine ansamblites. Väikeste koosseisudega esineti nii ülikooli aktustel, käidi suvel minituuril, aga kõige olulisem väljund oli kontserdid maapiirkonna koolides, kus ligipääs kultuurisündmustele on väiksem. Aasta jooksul anti keel- ja puhkpilliansamblitega kontserte Lehtse kooli, Koeru Gümnaasiumi, Vinni-Pajusti Gümnaasiumi, Jäneda kooli jt maapiirkonna koolide õpilastele.

Oktoobri alguses tuli Tallinna Ülikoolis esmaettekandele Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri fagotimängija Martin Tuulingu orkestrile kirjutatud teos, mille nimeks sai orkestrisisese konkursi tulemusena „Tähetorm“ („Star Storm“). Tallinna Ülikooli jõulukontserdil tulid ainulaadse etteastena koos rahvatantsuansambliga „Soveldaja“ esitamisele „Kihnu ratas“ ja „Holsta valss“.

Detsembri alguses oli orkestril suurepärane võimalus kaasa aidata Kalle Sepa triumfile ja „Su nägi kõlab tuttavalt“ saate võidule, esitades Eesti populaarseima telesaate finaalsaates Saku Suurhalli otse-eetris 6000 pealtvaataja ja 459 500 televaataja ees Georg Otsa poolt kuulsaks lauldud G. Podelski imeilusa laulu „Mõtisklus“.

Lisaks Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri dirigentidele Martin Sildosele ja Jüri-Ruut Kangurile juhatasid 2016. aastal orkestrit külalisena Rasmus Erismaa, Teno Kongi, Hans de Wilde ja Tõnno Piigli.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestrit saab lähiajal näha ja kuulata:

  • 5. märtsil kell 13 toimuval kontserdil Narva Geneva keskuses koos Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri ja Narva Noorte Sümfooniaorkestriga;
  • 5.-9. aprillini Euroopa ülikoolide sümfooniaorkestrite festivalil Belgias;
  • 30. aprillil kell 20 traditsioonilisel Suurel Volbrikontserdil.


Lisainfo:

Janne Jakobson
Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri manager
tel. 514 7840
e-post: janne.jakobson....at....tlu.ee

Vaata ka:

www.tlu.ee/orkester
www.facebook.com/tluorkester
www.instagram.com/tluorkester