Esileht

Panusta kvaliteetse elu pikenemisse

20.03.2017

Uue eakuse rahvakogu on otsimas ideid, kuidas inimesed tulevikus võimalikult kaua ja õnnelikult töötaksid, õpiksid ja elaksid. 29. märtsil kell 12 koguneme Tallinna Ülikoolis üheskoos arutama, kuidas saaks riik aidata kaasa kvaliteetse eluea pikenemisse.

„Ees on olulised paar nädalat, mille jooksul kaasa rääkida, kuidas toetada Eestis elu sõltumata selle pikkusest,“ rõhutab vanemaealiste arengu ja kaasatuse uurija Tiina Tambaum.

Kuigi ettepanekuid saavad esitada nii asutused kui indiviidid, siis üheskoos tulevad alati parimad, tugevamad ja konkurentsivõimelisemad mõtted. Just seepärast koguneme Tallinna Ülikoolis arutama, kuidas muuta seadusi ja reegleid, et eesti inimeste elu kõrgemas vanuses oleks terve, kindel ja rahuldust pakkuv.

Rahvakogu keskendub neljale valdkonnale, milles on tänaseid probleeme arvestades vaja otsuseid ja suhtumise muutumist: eakapõlves kindlustatus, eneseteostus, tervis ja muutustega kohanemine. Nii asutustel kui isikutel on võimalus pakkuda neis valdkondades oma ideid ning lennutada need parlamenti!

Ettepanekud vaatab läbi Eesti Koostöö Kogu ellu kutsutud ekspertide rühm ja seejärel on kõikidel võimalik neile digiallkirjaga oma toetust avaldada. Kõik ideed, mis on saanud vähemalt 1000 allkirja saadetakse parlamendile arutamiseks.

Tule 29. märtsil kell 12 (ruum M-213) ja anna ka oma panus! 

Ettepanekuid oodatakse kuni 6. aprillini ja neid saab esitada rahvaalgatuse veebi kaudu.

Lisainfo:

Kerli Onno