Esileht

Neli Tallinna Ülikooli tudengit pälvis Rotalia Foundationi stipendiumi

05.09.2017

Eraannetustel põhinev ja USAs Seattle’s asuv Rotalia Foundation annab reedel Tartus üle 2017/2018. õppeaasta stipendiumid Eesti avalik-õiguslike ülikoolide üliõpilastele. Tallinna Ülikoolist tunnistati 2000 euro suuruse stipendiumi vääriliseks neli üliõpilast. Stipendiumi said:

• Annika Antsman digitehnoloogiate instituudi informaatika bakalaureuseastme üliõpilane;
  • Yyhely Hälvin Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kunstiõpetaja magistrant;
  • Liina Lepik Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kunstiõpetaja magistrant;
  • Tuuli Pruul Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi muusikaõpetaja magistrant.

Stipendiaadid valiti konkursi korras välja bakalaureuseastme teise aasta, integreeritud õppe eelviimase aasta ning magistriastme esimese aasta avalduse esitanud tudengite hulgast.

Stipendiumid antakse üle pidulikul aktusel reedel, 8. septembril 2017 kell 17 Tartus Rotalia majas.

Seattle’is USAs asuv Rotalia Foundation, on eesti üliõpilasi toetanud alates 1988. aastast. Fondi algkapitali moodustas Tartu Ülikooli ja korporatsioon Rotalia vilistlase Gerhard Treubergi pärandus. Hilisema suurtoetajana tuleb esile tuua USAs elanud Anne Smithi (sündinud Ene Silla). Aastate jooksul on fondi juurde loodud mitmeid nimelisi stipendiume, sh. Bruno ja Helge Laane, Enn Raidna, Herbert Rebassoo, Mart Kase, Thomas Tulingu, Boris ja Asta Auksmanni, Helle Kiissi ja Lembit Kosenkraniuse nimelised stipendiumid.