Esileht

Tähistame üle-euroopalist Teadlaste Ööd – teaduspäevaga!

12.09.2017

Septembri viimasel nädalal toimub üle-euroopaline Teadlaste Öö festival, mis kulmineerub reedel, 29. septembril. Sel puhul tähistame üht suurimat teadust populariseerivat sündmust ka Tallinna Ülikoolis – teaduspäevaga!

Ülikooli uksed on avatud kõigile huvilistele. Päev saab alguse kell 12 ja selle avab inimeste äratundmist käsitlev töötuba, kus räägime nägude tajumisest ja teguritest, mis mõjutavad isiku äratundmise täpsust. Uudistajad saavad ise harjutada isikute kirjeldamist ja seda, kuidas valitakse inimesi võimalike kahtlusaluste hulka.

Seejärel saad sukelduda värvide kirevasse maailma, kus avastame, kuidas on tekkinud värvide nimetused eri keeltesse ning kas mõnes kultuuris on punane ikka punane? Saad ise järgi katsetada, millised asjad seostuvad meile mõne kindla värviga.

Kuna Teadlaste Öö üldine teema on teaduseetika ja tulevik, arutame teadusinfo üle ka eetilisest vaatepunktist. Kell 15 räägime plagiaadist ja saame teada, miks on see teadusmaailmas niivõrd tõsine rikkumine. Uurime, kuidas teha teadust nii, et see kedagi ei kahjustaks.

Seejärel võtame ette teaduslikud uuringud ja küsime, milliseid lõkse võib meile seada teadusuuringute väär tõlgendamine. Kas ja kui palju saame üldse usaldada teaduslikke uuringuid?

Põneva õhtu saavad Tallinna Ülikoolis lõpetada kõik loomade armastajad, sest juttu tuleb loomade õigustest läbi aja. Küsime, mis üldse on loomaõigus ja kust see alguse sai? Arutleme, kas loomadel peaksid olema sarnased õigused nagu inimestel, sh õigus elule ja õigus mitte elada vangistuses? Tule kuula, mida arvavad teised ja räägi ka ise kaasa!

Töötubadesse registreerimine lõpeb 27. septembril. Töötubadel on osalejate piirid, vaata lähemalt ja registreeri. Osale kasvõi kõikides töötubades, sest usinamad kohalkäijad saavad premeeritud!

Kui selgub, et sa siiski ei saa osaleda, palun anna kindlasti teada, et saaksime pakkuda kohta kellelegi teisele. 

Lisainfo:

Kerli Onno