Esileht

Tallinna Ülikool hakkab Abi- ja Teraapiakoerte Ühinguga koostööd tegema

26.10.2017

Tallinna Ülikooli loodus- ja tervisteaduste instituut ja Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing allkirjastasid lepingu, mille eesmärk on panna alus teadus- ja õppetöö arendamise alasele koostööle. Ühise töö tulemusena muutub õppetöö ülikoolis praktilisemaks, teraapialoomadega tegelevad inimesed saavad aga parema ülevaate valdkonna teadusuuringutest ja -suundadest. 

Lepingule kirjutasid alla TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi direktor Ruth Shimmo, bioloogia õppekava juht Kairi Koort ning Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu juhatuse liige Maarja Tali. „Leping toetab interdistsiplinaarsete teemade ringi laienemist, juba kevadel loodame jõuda ka esimeste ühiste õpitegevusteni,“ avaldas bioloogia õppekava juht Kairi Koort lootust..

„Loomade kaasamine sekkumistesse, ka inimese ja looma interaktsiooni temaatika üldisemalt, on Eestis väga uued valdkonnad. Jätkusuutlikkuse ja professionaalsuse tagamise seisukohalt on väga oluline, et praktikutel oleks akadeemiline haridus ja nad oleksid teadlikud teadusuuringutest ning võimalusel ka osaleksid nendes," sõnas Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu juhatuse liige Maarja Tali. "Teadlaste ja üliõpilaste jaoks on omakorda oluline ligipääs fookusvaldkondades parimatele praktikatele, spetsiifilisele ekspertiisile ning aktuaalsetele reaalsetele vajadustele.“