Esileht

Prof Kersti Markusele antakse üle mainekas Hildebrandi auhind

01.12.2017

6. detsembril antakse Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi kunstiajaloo professorile Kersti Markusele üle Rootsi humanitaarteaduste tuntud Hildebrandi auhind. Teda tunnustatakse väljapaistva töö eest Skandinaavia keskajauuringutes.

Prof Kersti Markuse sõnul on raske kirjeldada emotsiooni, kui saad teada, et sind on asetatud kõrvuti Rootsi 20. sajandi kunstiteaduse suurkujudega. „Ajaloo uurimine on igal pool väga tugevalt traditsioonides kinni ning väljastpoolt tulijaid aktsepteeritakse harva, rääkimata tunnustusest,“ tõdes Markus ja lisas, et tema jaoks on see kinnitus, et 2000. aastal Stockholmi ülikoolis kaitstud doktoritöös tehtud meetodi valik – uurida Läänemere regiooni varasemat ajalugu visuaalsete allikate kaudu – hakkab andma tulemust ning pälvib tähelepanu. „See on avanud uusi perspektiive nii Skandinaavia kui ka Eesti ajaloo uurimisel."

Legendaarsete Rootsi riigiantikvaaride Emil ja Hans Hildebrandi teedrajavate teadustööde meenutuseks annab Svenska Fornminnesföreningen alates 1936. aastast välja Hildebrandi auhinda (Hildebrandspriset). Aastate jooksul on sellest kujunenud vanema ajaloo ja kunstiajaloo uurijatele kõige mainekam tunnustus, mis ei ole aga seni veel kordagi läinud Skandinaaviast väljapoole.