Esileht

Tallinna Ülikooli inimestele kuus teenetemärki

05.02.2018

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele. Sel aastal pälvisid teenetemärgid kuus Tallinna Ülikooli inimest.

Valgetähe IV klass:

• matemaatikaõpetajate koolitaja, digitehnoloogiate instituudi matemaatika didaktika dotsent Madis Lepik;
  • TLÜ emeriitprofessor, füüsikateadlane Romi Mankin;
  • humanitaarteaduste instituudi Itaalia uuringute ja semiootika professor, tõlkija ja Eesti-Itaalia suhete edendaja Daniele Monticelli

Valgetähe V klass:

• Akadeemilise Raamatukogu teaduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist, kunstiajaloolane ja -kriitik Harry Liivrand;
  • ühiskonnateaduste instituudi psühhosotsiaalse töö lektor, arengupsühholoog Anne Tiko;
  • eesti kirjanduse dotsent, teatriteadlane ja õppejõud Luule Epner.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Vaata täielikku nimekirja teenetemärkide saajatest.

Palju õnne!