Esileht

Tallinna Ülikool kingib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks 100 mõtet

23.02.2018

Humanitaarteaduste instituudi eestvõttel pani Tallinna Ülikool kokku 100 tsitaati, mis sõnastavad meie uurimisvaldkondade kõige paremaid mõtteid.

Tsitaadid on kogutud kõigilt kuuelt Tallinna ülikooli instituudilt ning nende akadeemiliste suundade üksustelt. Mõned mõtted pärinevad klassikalisest mõtteloost, teised vastava teadussuuna tänastelt tegijatelt. Tsitaadid pannakse tahvlitel üles, kuhu lisatakse ka punktkirja ehk pimedate kirja tekstid.

Algatuse idee autori Tallinna Ülikooli lingvistika doktorandi Andra Küti sõnul on ülikooli kingitus Eesti Vabariigi juubeliaastaks sõnaloo esiletoomine ja selle tähtsuse väärtustamine tänases päevas. Punktkiri on pimedatele inimestele teine kirjaoskus ning selle välja toomine rõhutab Tallinna ülikooli avatust, märkamist ja keele tähtsuse väärtustamist.

Filosoofia professori Tõnu Viigi sõnul moodustavad head mõtted ja nende tabavad sõnastused vähemalt poole meie edust. „Ideede sõnastamise oskuseta oleksime me mitte ainult tummad, vaid ka tegutsemisvõimetud,“ arvas ta.

Valitud tsitaadid jõuavad peagi näitusena ülikooli seintele ja jäävad üles terveks juubeliaastaks. Tegemist on aasta jooksul täieneva väljapanekuga, iga kuu lisatakse teatud hulk raamitud tsitaate kõikide instituutide juurde.

Palju õnne Eesti Vabariigi juubeli puhul!